Bezodpadová domácnost? Se Zuzkou se dozvíte jak na ni.

Dalším skvělým hostem na našem GoKids dni je Zuzana Janglová, majitelka Obchuudku, který není jen tak ledajaký a zároveň i látková poradkyně Bamboolíku. Ještě než se s ní potkáte osobně na našem GoKids dni, přinášíme krátký článek o tom, na co se můžete na Zuzčiném stánku těšit.

Obchuudek není a nechce být běžným obchodem, kde vyberete, možná koupíte a odejtete. Je to místo k zastavení, popovídání a sdílení radosti a zkušeností.

Rada není drahá… avšak cenná

Jsem maminka tří dětí, která využila zkušeností, znalostí, zájmu a nadšení. Všechno dala dohromady a založila Obchuudek. V Obchuudku prodávám přírodní kosmetiku, ekologickou drogérii, látkové pleny a pomůcky pro bezodpadovou domácnost. Vše mám doma vyzkoušené a osvědčené. Není však nikdy jedno ideální pro každého. Proto ráda ke svým zkušenostem přibírám i ostatní, aby rada byla ta pravá. Rada není drahá a předávám ji i v pořádaných setkáních a seminářích.

Přírodní kosmetika

K přírodní kosmetice se nás dnes obrací víc a víc. Někdo z uvědomění, někoho doženou okolnosti. Kůže je jeden z největších imunitních orgánů a my zapomínáme na to, co všechno se nám přes ni do těla dostává. Není třeba mít doma arzenál kosmetických přípravků. Razím heslo méně je někdy více a ráda vysvětluji, jak málo nám k péči o pleť i kůži stačí. A co víc, nejlepší je, když si přípravek z koupelny můžu půjčit i do kuchyně.

Jde to i bez odpadu

Ekologie mi byla vždy blízká. Třídění odpadu bylo samozřejmostí. Když nám doma koš na plasty neustále přetékal, myšlenka domácnosti bez odpadu přišla jako na zavolanou. Snažím se jít vlastním příkladem. Přemýšlím nejenom nad tím, co vyhazuji, ale především nad tím, co kupuji. Účastnila jsem se bezodpadové výzvy. O tématu diskutuji. Osvětu šířím i mezi veřejností v rámci akcí pro děti i dospělé, se svým stánkem nebo na seminářích.

Co vás čeká na GoKids dni u mého stánku?

Nahlodám i vás? Pozorujte pár dní, co končí ve vašem odpadkovém koši. Třídíte? Paráda! A co takhle navíc vytřídit zbytky ovoce, zeleniny nebo jídla. Dát stranou kovy nebo přepálený olej. Igelitových tašek jsme se skoro všichni už zbavili. Pojďme o kousek dál a nahraďme také igelitové pytlíky. Vyzkoušejte si jaké to je nakoupit čerstvé pečivo do látky. Tipů je víc a proto se těším na setkání s vámi.

Na mém stánku na GoKids dni se můžete těšit na některé z těchto aktivit pro vás i děti:

  • Jak snadné může být zabalit bezodpadovou svačinu (ubrousky, kapsičky a svačina)
  • Bezodpadový nákup (pytlíky, pytle, látkové tašky a konkrétní potraviny do nich)
  • Třídění odpadu – spojování obrázků
  • Kosmetika – poznávání pro dospělé, jaké jsou rozdíly v etiketách konvenční kosmetiky
  •  „Očichávání“ voňavých složek kosmetiky tedy éterických olejů a určení, co je to
  • Ochutnávka přírodní kosmetiky – to nejlepší na pleť je to, co se dá i sníst – tedy rostlinné oleje – děti si mohou namazat na kůži i přímo ochutnat
Těším se na vás na GoKids dni.
Zuzka Janglová
Komentáře