Cesta z Montessori školky k anglickým knížkám

„Právě v okamžiku, kdy jsem přemýšlela, jak synovi zprostředkovat první kontakt s angličtinou, mi přišly do života Usborne knížky“, říká  Mgr. Michaela Nesměráková – ředitelka Montessori školky (toho času na rodičovské dovolené) a další zajímavá osobnost, se kterou se můžete setkat na dni s GoKids. „Zamilovala jsem si je na první prohlédnutí a  jsem za ně moc vděčná“.

My jsme vděční, že na na našem GoKids dni nebudou anglické knihy pro děti chybět.


Jak to udělat, aby si Vaše děti zamilovaly knížky a bavila je angličtina?

Mgr. Michaela Nesměráková vám představí knihy britského nakladatelství Usborne, s nimiž to jde snadno a s radostí.

Miluji montessori. Než se ze mě stala maminka, pracovala jsem po dobu deseti let v několika školkách. Jako učitelka, ředitelka i jako majitelka. Vím tedy, jak je složité najít na dnešním trhu kvalitní knížky a literaturu, která děti baví tak, že se k ní chtějí opakovaně vracet a zároveň je vede k přemýšlení a kritickému myšlení

A to se mi na Usborne knížkách líbí. Jsou edukativní, kreativní a interaktivní.

Vybízejí děti k aktivitě, podporují jejich zvídavost a touhu po poznávání a vědění. Navíc k tomu velmi nenápadnou a příjemnou formou učí děti anglicky. A nejen děti. Za celý svůj život mě nebavilo učení se anglicky tak jako dnes, když si čtu a prohlížím knížky se svým ročním synem.

Pro miminka i školáky

Nakladatelství nabízí více než dva tisíce titulů pro děti, a to od narození po teenagery. Pro miminka jsou to například jednoduché černobílé knížky, pro batolata knížky se smyslovými povrchy a jednoduché obrázkové slovníky, pro děti předškolního věku pohádky, bajky a příběhy nebo knížky s otvíracími okénky. Pro školáky pak encyklopedie, atlasy a poutavě zpracované knížky z různých oblastí.


S každou knížkou, která z mého knihkupectví putuje do
nového domova, mám hřejivý pocit z toho, že jsem přispěla k tomu, aby si děti utužily vztah ke knížkám, aby si četly, aby jim angličtina byla blízká a aby se každá společná chvíle nad knížkou mohla stát nezapomenutelným okamžikem a milou vzpomínkou na jejich dětství.

Těším se na vaši návštěvu na GoKids dni. Zastavte se, knížky si prohlédněte, ukažte je svým dětem a sledujte, které je zaujaly a jak na ně reagují. Pokud vás některá knížka zaujme natolik, že byste ji chtěli mít doma, můžete si ji u mě zakoupit.

Komentáře