GoKids inspirace na listopad

Babí léto nás mile překvapilo, a tak není divu, že ještě spoustu času trávíme s dětmi venku. Pojďte se s námi inspirovat, co všechno můžete tvořit z barevného listí a ostatních darů podzimu.

Listová zvířátka


I tato nádhera vám může vzniknout pod rukama z obyčejného listí, které s dětmi nasbíráte na procházce v parku nebo v lese. Stačí se jen inspirovat, pustit trošku fantazii a veledílo v podobě spousty zvířátek je na světě.

Stejně tak budou děti rády za přírodní krabičku, kterou spolu s vámi vytvoří, a potom si tam mohou vložit figurky např. z lega, které jim poslouží k fiktivní hře v tomto barevném parčíku vytvořeném právě dětmi.

Některá zvířátka netřeba vyrábět s celým tělem a pouze z listí. Když přidáte černá ouška, čumák a pohyblivé oči, jakoby najednou liška ožila. A zazpívat si o ní můžete s dětmi ve známé písničce „Běží liška k táboru.“


Skřítek podzimníček

Postavičky malého vzrůstu jsou dětem sympatické už jen proto, že jsou právě tak malí jako oni a zároveň mívají kouzelnou moc. Zkuste si takového skřítka vyrobit s námi. Potřebujete:

  • barevné listí
  • barvy
  • oranžový a červený papír
  • fix
  • lepidlo

Více už asi netřeba dodávat. Snad jen, že nejdříve udělejte obtisky listů a až po zaschnutí nalepte list jako tělíčko, hlavu a čepičku.

Podzimní úklid

Ruku na srdce, uklízíme téměř denně a naše děti se učí nejvíce nápodobou. Chtějí tedy uklízet s námi. Kdo zrovna nemá zahradu a tudíž hrábě na listí, může si vzít hrst listí domů do pokoje, vyčlenit na zemi prostor, do kterého se má dítě s listím dostat pomocí smetáčku, a skvělá aktivita pro pochmurné odpoledne je na světě. Také můžete donést z kuchyně barevné misky a děti mohou třídit listí podle barev. No a nakonec můžete listí nalepit na připravenou předlohu s kmenem stromu a zůstane vám milá vzpomínka na pěkný den.

Růže z listí

Jelikož listí je všude plno a čeká nás svátek všech zesnulých. Můžete se s dětmi pustit do výroby vlastního věnce, či kytičky na památku blízké osoby.  Je to velice jednoduché a rychlé. Stačí nasbírat dostatek listí a můžete se pustit do motání a vymyšlení nejrůznějších barevných růžiček.

 

JEŠTĚ PÁR NÁPADŮ Z PORTÁLU TESTOVÁNO NA DĚTECH

 

To nejobyčejnější tvoření s listy si snad pamatuje ze svého dětství úplně každý. Tak proč to nezkusit s vašimi dětmi také. Odborně se tomu říká frotáž.

Stříhají vaše děti rády? Určitě je potěší i jiný materiál než jen obyčejný papír. Nastříhané listí pak mohou zpět skládat a tak jim vznikne vlastnoručně vyrobené puzzle z listí.

Bulgur s dýní vypadá víc než lákavě. Tak ať vám chutná.

Komentáře