GoKids Inspirace na říjen

Podzim už vidíme všude kolem nás. Listí na stromech začíná hrát všemi barvami. Díky dešti a sluníčku v jeden moment můžeme občas vidět i krásnou duhu. A přesně taková je i naše říjnová inspirace. Barevná, plná sluníčka a energie, kterou bychom vám a vašim dětem rádi popřáli v krásném babím létě.

Kaštany děti baví

Do větší krabice nebo košíku nasbírejte několik hrstí kaštanů a doma máte o zábavu postaráno. Stačí přidat 1-2 misky, různé naběračky, lžíce, obal od vajec, rouru od kuchyňských utěrek, vařečku atd. A děti mohou přesýpat, přendavat, posílat srkz válec, vkládat a zase rozsýpat. Věříme, že budou nadšené.

Originální balící papír nadchne každého obdarovaného

Roli papíru na kreslení seženete  například v IKEA nebo vám může posloužit i balící papír bez potisku. Pak už jen stačí nasbírat listy, na talíře vymáčknout prstové anebo temperové barvy, popřípadě namíchat vlastní obarvené domácím kořením. A můžete tisknout. Po zaschnutí máte vlatnoručně vyrobený balící papír 🙂

Strom plný barev díky tiskátkům z korkových zátek

Počítání šišek a jejich vkládání na strom.

Přiřazování ovoce a zeleniny k obrázkům.

Tip od nás: Pokud nemáte možnost barevného tisku, stačí vystřihnout ovoce a zeleninu s dětmi z letáku, který si vezmete při nákupu v supermarketu.

Šrafování listí voskovkami.

Snad každý z nás z dětství pamatuje zábavnou aktivitu, která nás fascinovala a dělali jsme ji zas a znova. Opět do aktivity můžete zapojit děti od sbírání listí až po tvorbu domácích voskovek ze zbytků těch starých. Jak na domácí voskovky, které se lépe drží v ručce malým dětem najdete v naší inspiraci z loňského října. 

Velké parkoviště pro malé řidiče

K vytvoření takovéto krásné garáže potřebujeme:

  • dřevěnou bedýnku
  • roličky od toaletního papíru anebo lépe pevnější roličky z tvrzeného kartonu
  • oboustrannou lepící pásku nebo pevné lepidlo
  • nadšení a malého řidiče 🙂

Pokus kolik co váží

Jelikož děti nemají představu kolik co váží ani co jsou to váhové jednotky, pojďme jim přiblížit tyto skutečnosti jednodušeji. Potřebujeme:

  • šatní ramínko
  • tyč nebo stojan, na který ho zavěsíme
  • 2 stejně velké krabičky, mističky, plechovky, prostě to, co doma najdete vhodného a můžete do toho udělat dírky, aby jste každou mohli pověsit na ramena
  • něco, co budete vážit – mince, dýně, kameny, kaštany, listí

A rázem se z vašeho malého průzkumníka stává vědec se zápisníčkem kde si může i jen malovat s tím, že si vysvětlíte pojem více/méně/rovná se.

 

JEŠTĚ PÁR NÁPADŮ Z PORTÁLU TESTOVÁNO NA DĚTECH

Kouzelná šiška, aneb  ještě jeden pokus, který zaujme děti i vás.

Broučci se chystají k spánku, pojďte si je také s dětmi vyrobit jednoduše z roliček od toaletního papíru.

Přejem vám krásný barevný podzim a pro ještě více inspirace, navštivte kurzy našich lektorek.  I když některé kurzy jsou už obsazeny, místo se může uvolnit i v průběhu školního roku. Neváhejte je tedy kontaktovat s dotazem.

Komentáře