Inspirace na říjen…s veselými barvami, kaštany a dýněmi ho prožijem

Podzim hraje všemi barvami atak by byl hřích nevyužít toho s dětmi.

Aktivity s obarvenými peckami

Nápad, který nás velice zaujal je jednoduchý a zároveň zábavný pro děti mladší i starší. Je to obarvení pecek z dýní, které teď na podzim tolik zařazujeme do jídelníčku a to proto, že je právě jejich sklizeň. Dýňová semínka jsou nejen  zdravá ale i hravá. Stačí je obarvit potravinářskými barvami a můžete s dětmi třeba skládat a lepit jejich jména, nebo je třídit podle barev, nebo z nich udělat duhu.

snimek-obrazovky-2016-09-29-v-19-47-30 snimek-obrazovky-2016-09-29-v-19-47-35

Dýňové puzzle ke stažení

Nápaditosti se meze nekladou. A jedno úsměvné dýňové puzzle ke stažení zde.

 Dynove puzzle

Barevné listí obtiskem, prstovkami i jinak

Listí je to, které udává barevnost celému podzimnímu období. Můžete jej vložit pod papír a např.domácími trojhrannými voskovkami vytvoříte krásné obtisky. Stejně tak lze využít prstové barvy a vytvořit tak krásné stromy plné barev. Ať už vezmete svoji ruku, jež bude stromem s pěti větvemi a dítě svými prstíky dotvoří listí, anebo použijete vatové tyčinky, či štětku na mytí sklenic, vše bude nádherně barevné a dokonalé. Užijete si tak spoustu legrace.

listi-prstovkama-jpg

 

„Upečte“ si voskovky ze zbytků

Doma vyrobené voskovky, které se mladším dětem snáze drží v rukou uděláte takto:

Ze všech vašich rozlámaných zbytků klasických voskovek odstraníte papír, voskovky nalámete či nakrájíte do formiček na muffinky a dáte cca na cca 12minut rozpustit do trouby na 160. Po vychladnutí voskovky vyjmete a uvidíte kolik radosti budou najednou mít děti mít z malování.

 slide1

Přejeme vám příjemné podzimní dny plné sluníčka a barev.

JEŠTĚ PÁR NÁPADŮ Z PORTÁLU TESTOVÁNO NA DĚTECH

 

logoTND_napis

 

Kreativita s kaštany je nekonečná a proto i my doporučujeme pár tipů na to, jak využít kaštany nejen na tvoření zvířátek, jako jsme byli zvyklí z dětství, ale například na počítání, divadélko, či skládání vlastního jména pro předškoláky.

snimek-obrazovky-2016-09-29-v-14-43-38  snimek-obrazovky-2016-09-29-v-14-48-35

snimek-obrazovky-2016-09-29-v-14-43-53

Zajímavé a zručené poznávání podzimních barev nás velice zaujalo a myslíme si, že vaše děti bude velmi bavit, koukněte se jak na to.

barvy

Dýňové máslo přímo láká ke zdravé svačince. Vyzkoušejte ho spolu s námi. 

dynove-maslo

Komentáře