Jak jsem začala používat látkové pleny a stala se dulou…

Na náš GoKids den přijala pozvání i Tereza Vanečková, látková poradkyně Bamboolíku. Ještě než se s ní potkáte osobně na našem GoKids dni, přinášíme vám s ní krátký rozhovor:

Terko, můžete se nám představit?

Jmenuji se Tereza Vanečková, od roku 2011 jsem hlavně máma a to 3 letních dětí, v posledních dvou letech pak funguji jako látková poradkyně Bamboolik a nyní dokončuji kurz duly a od léta se chystám doprovázet ženy k porodům jejich dětí.

Jak jste se dostala k látkovým plenám a proč jste látkovou poradkyní?

Když jsem čekala druhé dítě, narazila jsem na článek o látkových plenkách a zaujaly mě, bez dalšího hledání informací jsem si v jednom pražském obchůdku nechala poradit a koupila několik plenek, byla jsem však zklamaná, plenky nefungovaly tak, jak měly a já začala hledat další informace. Nakonec jsem si přečetla mnoho článků a rok a půl zkoušela na dcerce, co mi bude vyhovovat, a hledala někoho, kdo by byl schopný mi opravdu poradit a ne jen prodat. Před narozením třetího dítěte jsem radila a pomáhala vybrat výbavu látkových plen postupně pro několik mých kamarádek a známých. V té době jsem narazila na nabídku Bamboolika stát se látkovou poradkyní a přišlo mi to jako další logický krok v mém směřování po mateřské 😉

Co obnáší být dobrá látková poradkyně a co rodičům nabízíte?

Jako látková poradkyně se vždy snažím najít ideální řešení pro danou rodinu, kombinujeme plenky tak, aby vyhovovaly všem, kteří budou dítě přebalovat, beru v potaz veškeré okolnosti a sestavuji sadu podle nich. Během setkání, na které s sebou vozím vzorky všech plenek, vysvětlím různé systémy, zákazníci si mohou vše osahat, vyzkoušet a přebalit panenku, která nesmí v mé tašce chybět 🙂 Se svými zákazníky jsem pak v dlouhodobém kontaktu, vždy, když mě potřebují, jsem jim nablízku.

Co Vás přivedlo k práci duly?

Děti 🙂 Po prvním porodu jsem se začala více zajímat o porod a péči o matku v těhotenství a následně v mateřství. Tato oblast mě přitahovala čím dál více a po druhém porodu jsem si již byla téměř jistá, než jsem však stihla podat přihlášku, byla jsem potřetí těhotná a odložila jsem tak její odeslání o další dva roky.

Co jste si pro rodiče připravila na GoKids den?

Pro rodiče mám připravené ukázky moderních látkových plen a oblečení z bambusu, a pokud budou mít zájem, můžeme si také promluvit o jejich porodu. Ať již proběhlém či teprve očekávaném, pokusím se objasnit otázky, které budou mít. Také můžu pomoci s navázáním dětí do šátku, sama mám několikaleté zkušenosti.

Děkujeme za rozhovor a těšíme se na osobní setkání na GoKids dni.

Komentáře