Kam s dětmi na dovolenou?

Rádi bychom vám představili partnera, který vám na našem GoKids dni představí svůj projekt Baby Friedly Certificate. Jedná se opět o akční, kreativní maminku, Petru Kalčevovou, která se pustila do tvorby webu s českým názvem vaši kamarádi. Jak a proč se vlastně Petra rozhodla svůj portál založit si můžete přečíst v následujícím rozhovoru.

Dobrý den, Petro, jakou funkci máte na vašem portále?

Dobrý den. Projekt Baby Friendly Certificate nyní vlastním, provozuji, no prostě mám vše okolo něj na starost.

Jak vznikl váš nápad založit si webové stránky s takovým obsahem?

Samotný projekt vznikl tam, kde většina českých myšlenek – jak jinak než v hospodě.

Prvotní myšlenka vzešla od mého bratra, otce 3 dětí, který se radil s přáteli kam na dovolenou s dětmi. Společně si s ostatními kamarády předávali informace o strávených dovolených s dětmi – kdo kde byl, jaké kde měli vybavení, kam vyrazili na výlet. Někteří s nadšením doporučovali, jiní odrazovali. Závěr této chytré debaty byl, že pro každou rodinu je lepší jezdit na místo, kde to znají (někteří navštěvovali stejná místa i 5x po sobě), protože vědí a nemusí řešit: projedu tam kočárem? ohřejí nám tam přesnídávku? musím balit i ten nočník?

Poté jsme si doma utřiďovali postřehy a řešili jak je super, že tam mají to, a tam to, a zkusíme tam zajet. A vlastně, pojďme se svými známými dát dohromady takovou mapu míst v České republice, kde je to vhodné pro rodiny s dětmi. Pak už jen pár krůčků a vznikl portál www.babyfriendlycertificate.cz

Jak portál tedy konkrétně vznikal?

Místa jsme začali osobně navštěvovat, utvořovat mapu míst a kde se nám a dětem líbilo, jsme udělovali certifikáty. Společně s majiteli středisek, penzionů, restaurací, heren … jsme se snažili dostat do podvědomí rodinám s dětmi a takto vznikla značka BFC.

Ve vaší databázi jsme uvedeni i my s našimi lektorkami a jejich kurzy a semináři. Věnujete se tedy i dalším organizacím kromě ubytování? 

Ano na našem portále najdete i organizace, nebo místa, kde se konají pravidelné akce pro děti, kurzy v rámci školního roku, zajímavé jarmarky, slavnosti.

Chystáte něco nového?

Od letošního roku začínáme v certifikovaných hotelech a penzionech pořádat rodinné pobyty s programem zaměřeným na maminky a děti. Program máme připravený jak pro samotné maminky, kdy při jejich programu zabezpečíme jejich děti, aby si užili chvilku pro sebe, tak i pro děti. Pro děti máme připravené každodenní rozcvičky na písničky, stezky za poklady, pohádkové bojovky s úkoly, výtvarné tvoření a spoustu další zábavy. Naše pobyty jsou pro děti taková příprava na opravdové tábory.

Co máte připraveno pro návštěvníky GoKids dne?

Účastníci dne s GoKids si u našeho stánku budou moci vyrobit vlastní omyvatelné prostírání, získat informace o certifikovaných Baby Friendly zařízeních, o samotném portálu babyfriendlycertificate.cz a zájemci o pobyt s námi mohou získat slevu 10% na srpnový pobyt na Benecku a 12% slevu na zářijový pobyt v Žihli.

Děkujeme za rozhovor Petře Kalčevové. Těšíme se na viděnou na GoKids dni.

 

Komentáře