fbpx

Je tu měsíc s montessori. Materiály ke stažení, tipy a slevy na celý online Montessori kurz 20% nebo 1. lekce se slevou 55% zde >>

Zveme rodiče s miminky a batolaty na akci Znakujeme se zvířátky ze zoo. Akce se koná 12.6.2024. Registrace zdarma zde >> 

SEMINÁŘE O VÝCHOVĚ

Online kurz Montessori inspirace pro rodiče dětí od narození do šesti let

 

 

 

Chcete se inspirovat montessori přístupem v životě s vaším dítětem?

Pokud ano, tak právě pro vás otevíráme brány našeho NOVÉHO online kurzu Montessori inspirace pro rodiče dětí od narození do 6 let. Buďte u toho i vy! 

O čem jsou naše semináře

Říká se, že pokud si nevíte rady se svým dítětem, stačí si představit, že není vaše vlastní, protože každý má spoustu rad, jak vychovávat cizí děti 🙂

Každý rodič - i ten nejzdatnější - si občas neví rady a občas pochybuje, jestli výchovný styl, který zvolil, je ten správný. A zejména v těch okamžicích, co jsme nejvíce zranitelní se najde člověk (tchýně, maminka, sousedka), který nám vnucuje svou cestu jako tu správnou.

My ale věříme tomu, že každý si musí najít cestu, která mu nejvíce vyhovuje a pokud jí našel, tak se může inspirovat z toho, jak to vidí podobně naladění rodiče.

Připravili jsme pro vás semináře o výchově, které ladí s naším přístupem k rodičovství "S láskou i rozumem". Vychází z respektujícího přístupu k výchově, z toho, že miminka se nedají rozmazlit, děti potřebují hranice, ale také nekonečnou trpělivost, důvěru a svobodu učit se a dělat chyby. Odměny považujeme za stejně škodlivé jako tresty a věříme, že dítě není třeba nijak pohánět v tom, aby se rozvíjelo, neb je dokonalé a stačí mu připravit prostředí (fyzické i emoční), které mu umožní se ve své dokonalosti rozvíjet.

Vycházíme z moderních poznatků neurovědy, psychologie, ale ctíme i odkazy úžasných učitelů jako byla paní Maria Montessori. Pokud s vámi tento přístup k výchově ladí, jsou naše semináře určeny vám.

 

Nabízené semináře:

  • Rozvoj emoční inteligence u dětí od narození do 3 let (vč. pracovního sešitu) - 450 Kč
  • Rozvoj EQ u dětí do 3 let - rozšířená témata výchovy - 350 Kč
  • Sourozenecké vztahy zejména u dětí do 3 let - 350 Kč.
  • Hurá na nočník - jednoduchá metoda odplenkování (vč. knížky) - 450 Kč
  • Seminář o komunikaci s batolaty Baby Signs (vč. prac. sešitu a přehledu znaků) - 550 Kč, s kompletní sadou 799 Kč.
  • Úvod do montessori pedagogiky pro dnešního rodiče - 350 Kč

(délka každého semináře je 90-120 minut, ceny jsou pouze doporučené - přesnou cenu zjistíte u vaší lektorky)

Seminář pro rodiče o rozvoji emoční inteligence u dětí od narození do 3 let

Převratný výzkum z konce 90. let prokázal, že emoční inteligence (EQ) je pro úspěšnost a spokojenost jedince důležitější než jeho IQ. EQ narozdíl od IQ je z převážné většiny ovlivněna prostředím a zejména výchovou. Děti s vysokým EQ jsou více soucitní s ostatními, snadněji navazují přátelství, lépe spolupracují, jsou velkorysí a méně agresivní, lépe jim to jde ve škole, méně častěji se u nich vyskytuje strach a deprese, jsou schopné si vytvořit hluboké a dlouhotrvající vztahy během života.

Co je to EQ

Emoční inteligenci (zkráceně EQ) bychom mohli charakterizovat jako komplex emočních schopností a dovedností, které nám pomáhají především v komunikaci s ostatními lidmi. Je to schopnost pracovat s vlastními emocemi, empatie a sociální dovednosti. Má vliv na sebeuvědomění, sebeovládání, motivaci, a společenskou obratnost.

 

Emoční inteligence se stala středem pozornosti když Daniel Goleman v roce 1995 vydal knihu Emoční inteligence, proč může být důležitější než IQ (Emotional Inteligence Why It Can Matter More Than IQ). Vysvětluje v ní, že emoční inteligence má na spokojenost a úspěchy člověka větší vliv než výše jeho IQ.

Manažeři velkých firem platí vysoké částky za kurzy emoční inteligence, které jim mají pomoci v jejich osobním i pracovním rozvoji. Ale emoční inteligence, stejně jako mnoho ostatního, se začíná rozvíjet již v raném věku. Dalo by se tedy říci, že dohánějí to, co jim v dětství nebylo dáno.

Seminář pro rodiče

EQsesitPřipravili jsme pro Vás rodiče seminář, kde se dozvíte více o emocích, emoční inteligenci, kdy, jak a proč jí rozvíjet, dozvíte se o typech vrozeného charakteru pozorovatelného již v prvních měsících života, co je důležité při tvorbě bezpečné vazby s Vaším miminkem, a jak řešit problémové situace. Obsah je zaměřen na rozvoj dětí od narození do 3 let. Seminář je veden interaktivní a zábavnou formou, ve které nechybí ani diskuze a praktické příklady jak uvést teorii do běžných životních situací s miminkem a batolátkem.

Délka semináře je přibližně 1,5 až 2 hodiny a v ceně je zahrnutý i pracovní sešit (28 stran), který obsahuje teorii i praktická cvičení a pomůže Vám využívat nově nabyté informace v praxi.

Na přání rodičů, kteří se seminářů zúčastnili, jsme pro Vás připravili pokračování těchto oblíbených seminářů. Pokud se Vám bude první seminář líbit, máte možnost se zaregistrovat na pokračovací seminář u Vaší lektorky.

První seminář: 390 Kč (včetně pracovního sešitu)

Druhý semináře - doporučená cena 290 Kč