Na co se ptát při koupi textilu pro dítě

Nad čím se zamyslet než koupíme textílii pro dítě – plenu, oblečení či zavinovačku

Další aktivní mámy, pro které se mateřství stalo i zdrojem inspirace k podnikání jsou Stáňa Musilová a Pavla Hazuchová. I s nimi se budete moci seznámit osobně na našem letošním Dni s GoKids. Obě je spojuje láska k textilu, jež jedna začala využívat z praktického důvodu a druhé se tak nějak nečekaně rozjela úspěšná firma na mateřské dovolené.

Stáňa a její cesta k „látkovkám“

Stáňa Musilová pochází z Kutné Hory, ale po studiu historie trvale zakotvila na severu Čech, a tak nyní bydlí v Děčíně a za prací dojíždí do Ústí nad Labem. K plenkovému poradenství a látkovým plenkám obecně se dostala jako většina poradkyň přes přebalování svého syna Františka, tedy jako spokojená uživatelka moderních látkových plen.

Jako mnoho maminek, které se rozhodnou pro tento způsob přebalování, si na začátku prožila období totálního zmatení a neschopnosti se zorientovat ve všech těch typech, zkratkách, značkách a způsobech použití. Přestože se považuje za celkem praktickou ženu, chvíli pochybovala o tom, že to vůbec zvládne. Nakonec v mnohém pomohly ochotné kamarádky, které si také kdysi prošly podobným šokem z objevení nového plenkového vesmíru. Přirozeně se časem snažila podobně pomáhat i dalším zmateným maminkám, a práce látkové poradkyně se tak stala logickým vyústěním v dalším životním směřování.

GoKids odpoledne se Stáňou

Lákají vás látkové pleny, ale nejste si jistí, které vybrat? Slyšeli jste, že je to moc náročné? Nebo už doma nějaké plenky máte, ale nemáte úplně jasno v tom, co k čemu použít, a zda plen vůbec máte dost? Ať už si kladete podobné nebo úplně jiné otázky ohledně látkových plenek, nebo jste naopak o moderních látkových plenách nikdy neslyšeli, právě pro vás tu je látková poradkyně Stáňa Musilová, která vám na místě vše ochotně ukáže a poradí.

Jeden textilní medvěd a neočekávaný úspěch Pavly

Dorty byly na začátku takový zábavný netradiční a velmi nezávislý projekt, který měl za cíl ušít jednoho textilního medvěda pro tehdy ročního syna zakladatelky a majitelky téhle značky a pokusit se zároveň si u toho nevypíchnout oko. Větší ambice do projektu vkládány nebyly. Situace se však dramaticky vymkla z rukou a výsledkem je fungující značka, která nyní nabízí certifikované hračky pro děti od tří let. Velkou vzpruhou a motivací bylo vítězství podnikatelské soutěže Rozjezdy 2013 v Ústeckém kraji, které Dorťákům otevřelo další možnosti. Od počátku se tito chlupaťáci dosud stihli zabydlet ve více než 1 500 českých i zahraničních domácnostech.

Pavla Hazuchová Kudrlová pochází ze Sokolova a studovala na stejné univerzitě jako Stáňa, ovšem jiný obor – bohemistiku. Po studiu také trvale zakotvila v ústeckém kraji a nyní žije na Děčínsku. Nikdy neučila, už na škole začala pracovat v zahraniční firmě jako personalistka, ale během mateřské dovolené měla čas promyslet si, kam by chtěla dále směřovat, a tak vznikly DOrTy.

Co jsem si pro rodiče připravila na GoKids den?

Na stánku najdete zejména hřejivé polštářky z třešňových pecek, pak také polštářkové Muchláče, více či méně chlupaté dortí deky s nášivkami našich Dorťáků a v neposlední řadě také kolekci BIO a Fairtrade textilu. Přijďte se tedy na vlastní oči přesvědčit, že si tyhle nenechavé, neuvěřitelně mlsné (jako to opravdu není žádná sranda!), potrhlé, přehnaně barevné, puntikaté, podivně pojmenované, ušaté, prý vtipné a zábavné, (ale věřte tomu!), odvážné (někteří se dokonce nebojí vlézt do mikrovlnky, aby se nahřáli!) a v noci, když spí, celkem milé Dorťáky na první pohled zamilujete!

Zkusily jsme spojit zdánlivě nespojitelné, a na jednom stánku se vám představí Stáňa Musilová jako látková poradkyně zastupující značku Bamboolik a Pavla Hazuchová Kudrlová majitelka značky DOrTy. Na našem stánku se tak budete moci seznámit s originálními textilními hračkami, moderními látkovými plenami a originálním oblečením. Není náhodou, že dvě holky ze severních Čech, oblasti s dlouhou historií textilní výroby, spojují nitě, osnovy, potisky.. no prostě látka a její krása ve všech podobách.

Budeme se na vás těšit na GoKids odpoledni plném inspirace. Ať Bamboolik  či DOrTy, určitě si u nás vyberete!

 

Komentáře