fbpx

Je tu měsíc s montessori. Materiály ke stažení, tipy a slevy na celý online Montessori kurz 20% nebo 1. lekce se slevou 55% zde >>

Zveme rodiče s miminky a batolaty na akci Znakujeme se zvířátky ze zoo. Akce se koná 12.6.2024. Registrace zdarma zde >> 

Pomůžeme Vám aplikovat montessori inspirace přinášející radost a růst do každodenního života s Vaším dítětem.

Odkaz paní Marie Montessori se je pro nás nekonečnou studnicí inspirací, které najdete v našich kurzech, blogových článcích a materiálech ke stažení. Inspirujete se také!

Začínáme s montessori doma

webinář zdarma pro rodiče miminek a batolat

Časy jednotlivých částí webináře: 

Úvod

 1. otázka - čas 4:13 - Funguje montessori přístup na každé dítě? Co když ostatní členové rodiny nespolupracují?

 2. otázka - čas 10:13 - Je vůbec reálné připravit montessori prostředí doma? Co když máme malý byt, nebo málo peněz?

 3. otázka - čas 15:12 - Je montessori hlavně o pomůckách? Kolik jich musím mít a na kolik mě to vyjde? 

 4. otázka - čas 23:05 - Stačí z internetu stáhnout inspirace na pomůcky a pustit se do toho? Jak poznám nevhodné pomůcky?

 5. otázka - čas 30:22 - Musím mít naplánovaný celý den, nebo přílišná organizace času dítěte škodí? A jak je to se samostatnou hrou dítěte nebo třeba nuděním?

 6. otázka - čas 39:41 - Montessori vede dítě k samostatnosti, jakou roli má tedy rodič? A je vůbec vhodné vést dítě do 3 let k samostatnosti?

 7. otázka - čas 46:53 - Někde jsem četla, že dítě nesmíme “vyrušovat”, co to znamená a proč vlastně?

 8. otázka  - čas 53:22 - Nesmím chválit, nesmím trestat - proč vlastně? A jak mám tedy reagovat, když dítě něco udělá špatně nebo dobře?

 9. otázka - čas 1:05: 18 - Nemám dítěti pomáhat - proč? A jak mám reagovat, když dítě pomoc potřebuje?

 10. otázka - čas 1:12:34 - Jak mám začít, pokud chci montessori ¨pedagogiku zavést u nás doma?

Závěr a rozloučení

Co o webináři říkají maminky

"Asi jsem jeste nevidela webinar, kde by bylo tolik informaci najednou. Pritom vse vysvetlene, nekolikrat zopakovane, pritom vzdy nejaka informace nova... Take tedy obdivuji, ze vydrzite takhle souvisle tak dlouho mluvit. Pritom bez zbytecnych odbocek."
"Pomohlo mi to zorientovat se v problematice Montessori pedagogiky. Před webinářem jsem o tom moc nevěděla."
"Uvědomila jsem si, že je škoda, že zmíněné principy Montessori pedagogiky např. odměnu a tresty jsem neaplikovala na své děti."
"Líbilo se mi, že ve webináři bylo mnoho informací. Je vidět, že o tom mnohé víte. Obdivuji energii na tak dlouhé, mluvící video."
Webinář mi hodně pomohl s množstvím pomůcek. Že méně je více a dítě si pak dokáže lépe hrát, ale i uklidit. Dále mi hodně pomohlo, jak důležité je dítě nevyrušovat ze soustředění.

Stáhněte si zdarma e-book

7 jednoduchých inspirací,
jak zařídit pokojíček pro batole v montessori stylu

 • Nevíte, kam s obrovským množstvím hraček a jak je uspořádat?
 • Řešíte, jak umístit oblečení, aby to bylo praktické a přitom pomohlo dítěti osamostatňovat se?
 • Tápete, jakou barvu a dekorace zvolit, aby byl dětský pokoj příjemným místem?

Inspirujte se našimi tipy a vytvořte prostor pro hraní, růst a pohodu.

0
rodičů
už četlo tento e-book

Na slovíčko o montessori

série 5 krátkých videí zdarma

Máte pocit, že stále častěji někdo mluví o montessori přístupu k výchově a vy si nejste úplně jistí, co to vlastně je? Nebo už něco málo víte, je vám to sympatické, ale stále máte otázky? 

Podívejte se zdarma na sérií videí, které jsem pro vás připravila. Podíváme se na nejčastější otázky, které mi maminky pokládají. Zboříme některé mýty, dám Vám pár tipů, jak montessori uplatnit doma, podíváme se na pomůcky a pár dalších věcí.

Je montessori pro každé dítě?

Je montessori styl vzdělávání jen pro klidné děti a těm pobíhajícím je vstup zakázán? Musí být dítě vychováváno dle principů montessori už odmala? 

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Jak podpořit rozvoj samostatnosti?

Samostatnost dítěte je většinou hlavní důvod, který rodiče na montessori přístupu nejvíce láká. Jak ji podpořit, se dozvíte ve videu.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Jak odpovídat na otázky dítěte?

Jak probudit v dětech zvědavost a touhu po poznávání pomocí dobře mířených otázek? Je to snadné, ukážeme si to na konkrétních příkladech. 

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Je montessori přístup cochcárna?

Tahle otázka spíš patří do kategorie mýtů, které o montessori přístupu kolují. Slyšela jsem to nesčetněkrát, tak se pojďme podívat, jak to vlastně je.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Akční květnové nabídky a slevy

Online kurz montessori inspirace 

Celý kurz se slevou 20 %

se slevovým kódem MIKJ20

Montessori rodiče
s dětmi znakují 

Kompletní sada
na znakování Baby Signs

Vše, co potřebujete vědět, abyste mohli úspěšně znakovat. Kniha Průvodce pro rodiče, video slovník se 100 znaky, video pro děti Naše oblíbené znaky a laminovaný přehled znaků.

Sleva 7% s kódem GOKIDS7

Online kurz montessori inspirace 

1. lekce se slevou 55 %

se slevovým kódem MIK1J55

Montessori rodiče
děti učí anglicky

GoKids English zpěvníček a písničky ke stažení

Sada je vhodná pro každou maminku, která své miminko či batole učí angličtinu. Dovádivé písničky vám zpříjemní chvilky při každodenních aktivitách jako je třeba koupání, při jídle, usínání, jízdu autem nebo hry doma.

Sleva 7% s kódem GOKIDS7

Obrázkový plánovací kalendář pro děti 

(česká i anglická verze se základními deskami a sadami obrázkových kartiček)

Maminky dětí od 1 do 6 let, pomozte svým dětem orientovat se v čase a osamostatňovat se a trénujte při tom i angličtinu 🙂

Připravili jsme pro vás obrázkový plánovací kalendář na míru každému dítěti od 1 do 6 let. Vše je připravené včetně návodů, stačí vytisknout a zkompletovat podle potřeb vašeho dítěte (v české i anglické verzi)

Sleva 50 % se slevovým kódem PK50

Aktivity se zvířátky 

Zdarma e-book s montessori inspirovanými aktivitami pro děti do 3 let

Jako BONUS a náš dárek ke Dni maminek jsme pro Vás a Vaše děťátka nachystali PDF e-book Aktivity se zvířátky, který je plný jednoduchých, ale smysluplných aktivit na doma. Zabavte své dítko zase něčím jiným. Soubor si můžete stáhnout zcela ZDARMA přímo zde >>. Stačí uložit, vytisknout a můžete společně pracovat.

Najdete zde aktivity jak na rozvoj hrubé motoriky, tak jednoduché hlavolamy. Všechny tyto aktivity byly součástí naší celorepublikové akce Znakujeme se zvířtáky v roce 2022 a jsou vyzkoušené lektorkami, rodiči a batolátky!

Pokud se Vám aktivity líbí, přijďte na naši letošní akci pro maminky s miminky a batolátky Znakujeme se zvířátky ze zoo - informace najdete níž.

Líbí se vám takové nápady?

Přijďte za námi na akci Znakujeme se zvířátky ze zoo a můžete si vyzkoušet další připravené hrátky. Stačí se podívat, kde nás ve středu 12. 6. 2024 najdete, ZDARMA se zaregistrovat a dorazit.