fbpx

Chcete dát vašemu dítěti ten nejlepší základ
do života, ale občas váháte,
jestli to děláte správně?

Toužíte mít doma klid a přitom spokojené dítě?

Odhalte ověřený návod k vytvoření pohodového montessori prostředí u vás doma už za 7 týdnů.

(Dokonce i v případě,  že ještě o montessori pedagogice vůbec nic nevíte.)

Fakt se snažíte být trpělivá, ale nevíte,
kde začít nebo jak pokračovat?

Nejste v tom sama!

I já jsem si prošla obdobím, kdy jsem měla pocit, že tohle krátké období od miminka do nástupu do školy uteče bez toho, aby si moje děti osvojily spoustu dovedností, kterým se v tomto věku pokládají základy a ve škole to budou jen těžko dohánět. Četla jsem spoustu knih a informací z internetu, které mě jen utvrzovaly v tom, jak moc je “teď” důležité se dětem věnovat, ale chyběl mi nějaký konkrétní návod - nebo možná těch návodů na internetu bylo až moc - někdy dokonce protiřečící si - a jak se v tom vyznat?

Pro mě zlomový bod nastal, když jsem objevila montessori pedagogiku. Hned po prvním seznámení na internetu jsem si byla jistá, že je to to, co hledám - prostě to se mnou vnitřně ladilo. Ale bylo toho strašně moc. Prečetla jsem několik knih, navštívila přednášky, pak jsem procházela různé kurzy - některé pomohly, jiné mě mátly, někteří lektoři byli příliš restriktivní - to nesmíš, to musíš - jiní měli tak trochu svojí verzi montessori, kde mi chyběla opora v moderních poznatcích věd...

Jak šly roky, montessori pedagogika mě provázela nejen doma s mými dětmi, ale také v mé práci ve vzdělávání, a tak jsem zjistila, že mnoho rodičů stojí teď na stejném místě, jako jsem stála já před mnoha lety a chybí jim to, co tenkrát chybělo mě -

nějaké uchopitelné shrnutí montessori pedagogiky a konkrétní návod na to, co a jak můžu dělat, aby moje děti benefitovaly.

A tak jsem to vytvořila a tady vás teď do svého kurzu zvu…..

Během 7 týdnů online kurzu získáte návod, jak nastavit respektující výchovu, připravit pro vaše dítě prostředí, kde se bude cítit dobře a bude se v něm rozvíjet. Naučíte se snadno a rychle připravit aktivity pro dítě z běžných věcí, které doma máte a pomůžete dítěti rozvíjet si soustředění, samostatnost, sebevědomí a mnoho dalších dovedností, které se mu v životě budou hodit. Pochopíte principy montessori pedagogiky, které se stanou nekonečnou studnicí inspirací a odpovědí na mnoho otázek v každodenním životě s vaším dítětem.

Tak vás zvu na návštěvu...

Online kurz pro rodiče

Montessori inspirace 

od narození do 6 let

Pomůžeme vám zavést montessori k vám domů

Ukážeme si, že děti lze vychovávat s respektem k jejich osobnosti, nechat je přirozeně se rozvíjet a díky tomu z nich vyroste ta nejlepší verze sebe sama. 

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Montessori přístup je respektující, láskyplný a pro své děti ho volí milióny rodičů po celém světě, včetně těch nejvlivnějších. Přední univerzity si rezervují místa určená pro studenty přicházející z alternativních směrů pedagogiky jako je tento. Proč? Co se v této metodě skrývá a proč jsou montessori děti nejen více soustředěné, zvídavé a motivované, ale také ohleduplné? Na tohle a mnoho dalšího se podíváme v online kurzu pro rodiče, který jsem pro vás připravila. Necháme se inspirovat lety ověřeným pedagogickým systémem i novými poznatky věd.

Zbavte se nejistoty ve výchově a využijte ověřené metody k přirozenému rozvoji dítěte.

Vše, co potřebujete vědět...

Do tohoto kurzu jsem vložila vše, co jako rodiče potřebujete vědět, abyste se ujistili, že je to pro vás ta správná cesta, a abyste se na tuto cestu mohli hned vydat. V kurzu se snoubí teorie s praktickými ukázkami a množstvím výukových materiálů ke stažení. Ukážeme si, že zavést montessori domů nemusí stát spoustu peněz a lze to udělat i v malém bytě.

Ať jste teprve na úplném začátku, nebo už o montessori pedagogice něco málo víte, tento online kurz jsem pro vás připravila proto, abyste:

 • se dokázali správně rozhodnout, zda montessori přístup je ten správný pro vás a vaše dítě
 • věděli, jak připravit dítěti podnětné prostředí v souladu s principy  montessori pedagogiky
 • nestáli dítěti v cestě přirozeného rozvoje a věděli jaké nejčastější překážky dítěti rodiče dávají do cesty
 • uměli připravit montessori aktivity, vybrat vhodné hračky a věděli, jak je dítěti nabídnout a předvést
 • našli cestu, jak dítěti pomoci, aby se přirozeně učilo a mělo chuť se dále zlepšovat
 • pomohli dítěti rozvíjet si soustředění a utvářet si svou osobnost tak, aby se stalo tou nejlepší verzí sebe sama
 • vyjasnili si svůj postoj k tématu odměn, pochval a trestů
 • rozhodli se, zda dát dítě do montessori školky/školy
 • stali se rodičem, který je svému dítěti průvodcem v jeho poznávání světa

Co se v kurzu naučíte

a jak to pomůže vašemu dítěti

Jak montessori výchova pomůže vašemu dítěti stát se tou nejlepší verzí sebe sama.

Jak připravit podnětné prostředí motivující k přirozenému rozvoji.

Jak vybírat hračky a vytvářet pomůcky pro dítě a za co raději neutrácet.

Jak dítěti představit pomůcky a aktivity a jak ho vést, když mu něco nejde.

Jak umožnit dítěti osamostatnit se a učit se svobodně žít a přemýšlet.

Jak nastavit smysluplné hranice a bránit je s respektem k sobě i dítěti.

Pro koho je kurz vhodný

Kurz je určen především rodičůmlektorům kroužků pro děti do 6 let, kteří touží po seznámení se s tématem natolik, aby se mohli inspirovat montessori aktivitami a přístupem, a aby je dokázali s lehkostí používat.

Rodiče dětí od narození do 6 let

Máte-li doma miminko, batole, nebo už dítě do školky, tento kurz vám dá inspirace na to, jaké aktivity a hračky pro dítě připravit, jak reagovat v různých každodenních situacích tak, aby se dítě přirozeně rozvíjelo.

Lektoři kurzů pro děti s prvky montessori

Pokud pořádáte pohybové, kreativní, hudební nebo jiné kurzy pro děti a jejich rodiče, tento kurz vám přinese inspirace na přípravu a realizaci vašich aktivit i tipy na to, jak reagovat v různých situacích při vašich kurzech.

Co se dozvíte v jednotlivých kapitolách online kurzu?

Úvod do montessori pedagogiky

Proč je odkaz paní Montessori tak aktuální a důležitý pro rozvoj dítěte. Jaký je význam prvních 6 let života dítěte.

Principy montessori pedagogiky

8 základních principů, díky kterým je tento přístup k rozvoji dítěte přirozený i úspěšný a výzkumy, které to potvrzují.

Senzitivní fáze dle věku dítěte

Co je to senzitivní fáze, jakými hlavními fázemi dítě prochází v prvních 6 letech života a co to znamená pro rodiče.

Připravené prostředí a pomůcky

Co je to připravené prostředí a montessori pomůcky, jaké mají vlastnosti, které je dobré mít doma a jak vybírat pomůcky pro dítě.

Úvod do 5 oblastí montessori pedagogiky

K čemu slouží pět oblastí montessori pedagogiky, jak jimi děti prochází a kde hledat inspirace.

Průvodce dítěte - role rodiče i lektora

Jaká je role průvodce, co jsou hranice a jak je nastavit, efektivní komunikace vs manipulace, vnitřní motivace, odměny a tresty.

Praktické ukázky a tipy

Jak dítěti představit pomůcky a jakých chyb se u toho vyvarovat, co je to třístupňová lekce a jak ji v praxi používat.

Bonusy

videa, eBooky, pomůcky ke stažení, záznamy webinářů, uzavřená Facebooková skupina a mnoho dalšího...

Test a certifikát

Pokud si chcete ověřit, zda jste vše správně pochopili, můžete projít testem. Pokud máte zájem i o tištěný certifikát, můžete si ho přiobjednat.

Na konci kurzu je možné získat certifikát o jeho absolvování. K jeho získání bude potřeba úspěšně projít online testem. Certifikát pak bude zaslán v elektronické podobě zdarma, nebo tištěný za manipulační poplatek 200 Kč vč. DPH. Test není povinný.

 

Jak to bude probíhat?

Kurz poběží celkem 7 týdnůjednotlivé kapitoly se vám budou odkrývat postupně, každý týden jedna. Ke každé kapitole vám pošlu i krátkou připomínku e-mailem, abyste nezapomněli. 

Ke studiu si nemusíte rezervovat žádný konkrétní čas. Přístupy vám zůstanou otevřeny po dobu 2 let během této doby automaticky získáte přístup i ke všem vylepšením a dodatkům ke kurzu a můžete se ke kurzu vracet, kdykoliv budete chtít.

Jednotlivé kapitoly jsou zpracovány v podobě videí. Připravila jsem pro vás i prezentace v PDF ke stažení, kde je shrnuto vše podstatné, co uvidíte ve videu. Pokud zrovna nemáte čas se dívat na video, můžete si stáhnout audio ve formátu MP3 a poslouchat ho třeba na procházce. Stažené audio a prezentace vám pak samozřejmě zůstanou navždy.

 

Kurzem vás provází Michaela Tilton

Máma dvou báječných holek, zakladatelka konceptu GoKids, průvodkyně znakováním Baby Signs, vášnivá propagátorka přirozené výuky angličtiny a spoluautorka knihy o rodičovství S láskou i rozumem. Michaela má více než 10 let praxe s montessori pedagogikou, studovala v kurzech českých i zahraničních lektorů, založila a 5 let vedla montessori školku v Mladé Boleslavi, kde organizovala ve spolupráci s externími lektory i desítky víkendových kurzů pro učitele a rodiče o montessori pedagogice ve všech trojročích. Má mnoholeté zkušenosti s montessori pomůckami i jejich výrobou. Několik let se věnovala jejich prodeji jako výhradní distributor značky Adena Montessori. Autorka kurzů pro děti a rodiče s prvky montessori Poznáváme svět a angličtiny s prvky montessori GoKids English. Školí lektory a učitele, píše blog, tvoří online kurzy, přednáší na konferencích a pomáhá rodičům v otázkách respektující výchovy a rozvoje komunikace. Její 2 dcery prochází montessori vzděláním nejen doma od raného věku, ale i ve školce a škole, včetně každoročních několikaměsíčních pobytů v Kalifornii. Zažívá tedy montessori vzdělání i z pohledu rodiče bilingválních dětí se zkušeností na dvou kontinentech.

Vaši spokojenost garantuji

Když do 14 dní od zahájení kurzu* zjistíte, že vám kurz nepřinesl co jste očekávali, napište mi a já vám vrátím vaše peníze zpět.  

* Za zahájení kurzu se považuje den, kdy vám byly zaslány přístupové údaje do kurzu.

Ke kurzu navíc zdarma dostanete

Webinář pro rodiče - nejčastější otázky o znakování

Záznam webináře odpovídající na nejčastější otázky o znakování. Kdy začít, proč znakující děti dřív mluví než neznakující, atd.

Video-rozhovor z online summitu Miminko Maminko

O výchově miminek, rozvoji řeči, učení dalšího jazyka, emoční i kognitivní inteligenci a další otázky, které se do jedné hodiny vešly.

Webinář Jak naučit dítě angličtinu

Posvítíme si na některé mýty o učení jazyka a časté otázky o raném učení jazyků, kdy a jak začít, co je to bilingválnost a jak k ní děti vést.

eBook ke stažení

Hranice ve výchově - co to vlastně je, jak je nastavit a co dělat když je dítě nerespektuje. Krátká úvaha pro každého rodiče ke stažení.

Kartičky ke stažení

Několik připravených pomůcek, které stačí vytisknout, zalaminovat a rozstříhat.

Co dělat, když....

Odpovědi na nejčastější otázky účastníků kurzu ... tenhle bonus možná bude mít i více dílů. Záleží jen na vás.

Uzavřená Facebooková skupina

Bezpečný prostor pro otázky ke kurzu. Odpovídat budu nejen já, ale i naše lektorky a ostatní účastníci kurzů.

Seznam mých oblíbených knih

Dám vám seznam mých oblíbených montessori knih a také odkazy na další knihy, které se vám mohou hodit.

Další dárky

Nechte se překvapit. V každé lekci pro vás mám malý dárek a postupem času budu dárky a inspirace přidávat.

Seznam dalších bonusů:

 • Video - 3 praktické tipy, které můžete už dnes začít využívat s vaším dítětem nebo ve svých kurzech. 22-minutová mini-lekce montessori v praxi
 • eBook Modelína v montessori a jak si jí vyrobit
 • Série videí - Na slovíčko o montessori - 5 videí, kde odpovídám na nejčastější otázky, které řeší rodiče dětí do 6 let.
 • Obrázkový plánovací kalendář pro děti - týden základní deska + kartičky v Čj a Aj
 • Ptáci - aktivity pro děti 1-6 let ke stažení a vytištění
 • Pomůcky ke stažení - smirková písmena
 • Táhák ke stažení - jak posoudit jakoukoliv hračku nebo pomůcku z pohledu Montessori pedagogiky.
 • 7 montessori pomůcek pro miminka a batolata - návod jak je vyrobit a jak s nimi pracovat
 • 10 sad tématických kartiček z kurzů Poznáváme svět ke stažení (Já, Svět kolem nás, Náš dům, Strava, Zvířata, Aktivity, Jaro, Léto, Podzim, Zima)
 • Pomůcky z oblasti Jazyk - abeceda pomůcky na zalaminování - malá, velká, psací, tiskací písmena
 • Pomůcky z oblasti Jazyk - slova s obrázky puzzle
 • eBook Jak zabavit dítě v kuchyni - praktický návod včetně ukázek pomůcek a práce s nimi
 • Video Co dělat, když se dítě vzteká a jak zastavit věčné ne?
 • eBook Jak vybírat knihy pro nejmenší ukázky vhodných knih dle věku dítěte
 • eBook Seznam našich nejoblíbenějších anglických leporel pro děti
 • ...a chystám další 🙂

 

Celková hodnota bonusů je 6 250 Kč.

5% z kurzovného pošleme na pomoc dětem

Součástí odkazu paní Montessori je snaha pomáhat dětem na celém světě. I my bychom chtěli přispět, a proto jsem se rozhodla už od spuštění kurzu posílat 5% z kurzovného bez DPH do organizace UNICEF na podporu dětí, které ji potřebují. Tuto částku dáváme z kurzovného a ne výtěžku z kurzu, takže jí pošleme i když náklady na tvorbu kurzu ještě nejsou pokryty. Můžete si být tedy jisti, že svou účastí v kurzu přispíváte i vy.

Hodnocení kurzu

Přečtěte si, co o kurzu napsali ti, co už jím prošli...

Kurz Montessori inspirace se mi neskutečně líbí. Provedení je líbivé i vkusné. Veškeré informace jsou cenné a velice srozumitelně vysvětlené. Velice oceňuji také náplň i pořadí jednotlivých lekcí. Absolvovala jsem několik sezení o Montessori pedagogice (např. s Evou Štarkovou), ale takto ucelené a srozumitelné to nikdy nebylo. Většinou se "školení" stočilo jen k představování jednotlivých pomůcek. Takže od tebe krásně vysvětlené principy Montessori, analýza pomůcky, nebo úloha průvodce jsou nepostradatelnými a cennými informacemi. Pro mě super ucelené a celkově příjemné. Celý ten kurz je takový "splavný". Šla jsem pěkně s ním, krok po kroku a vždy se těšila na další lekci. Takže já děkuji, že jsem u toho mohla být s tebou od začátku. Přeji ti, aby ta energie a práce, kterou jsi do toho vložila, přinesla své ovoce.
Jana MyslivcováLektorka, máma
Chci Vám poděkovat za skvělý, bohatý a přínosný kurz! Několik věcí jsem již samozřejmě zařadila do praxe s dětmi - mimo "hlavní" videa moc oceňuji i za bonusová videa Jak zabavit dítě v kuchyni, protože co si budeme povídat, tam se prostě žije;), i za fotky k inspiraci na montessori pomůcky pro praktický život. Bylo toho opravdu mnoho a těším se, že se k videím a lekcím mohu vracet. Vám moc děkuji za skvěle koncipovaný kurz, za poutavé vyprávění, za mnoho praktických ukázek a příkladů a za vaše úžasné nadšení!!
Mgr. Eva JanatováMáma
Kurz Montessori inspirace jsem si vybrala z důvodu zájmu o tuto oblast. Z velké nabídky na internetu jsem nevěděla, který si přesně vybrat. Ale jakmile jsem trochu pronikla do programů GoKids, věděla jsem, že Montessori inspirace u této společnosti mi dá víc než jiné kurzy na internetu. Na internetu se toho dočtete mnoho. Ale lidí, kteří opravdu chápou principy, které se paní Montessori snažila předat dětem, je málo. Filozofii i to, co představuje montessori doma i ve výchově dětí, kurz vystihuje fantasticky. Vedu mikrojesle v malé vesničce a budeme rozšiřovat naší působnost i do města. Kurz mě v práci s dětmi posunul strašně dopředu a začala jsem si více uvědomovat, co všechno je možné s dětmi dělat a že pomůcky, které si vytvoříme sami, mohou být daleko přínosnější než ty, co jsme kupovali na internetu. I způsob představení pomůcek mi otevřel oči. Za to, že jsem kurzem mohla projít, jsem strašně ráda. Výhodou jsou i bonusová videa. Pokud Vás tématika zaujme, k videím se můžete vracet a opravdu to stojí za to. Kurz jsem doporučila i další mé kolegyni a ta se také přihlásila.
Marie VymazalováMikro Jesle Staré město, http://maja-detskysvet.cz
Kurz Montessori inspirace mě zaujal na první dobrou a hned jsem věděla, že jej budu chtít absolvovat i se závěrečnou certifikací. O montessori pedagogiku se zajímám už zhruba sedm let, kdy jsem poprvé začala navštěvovat formou doplňkového vzdělávání montessori kroužek se svou starší dcerou, když měla zhruba 3 roky. Od té doby považuji montessori systém za velice důmyslný. Podobný kroužek jsem pak v daleko ranějším věku absolvovala i s mladší dcerou, byl jí tehdy jen 1 rok. Velice ráda se totiž nechávám inspirovat nejen jako rodič, ale i jako lektorka. Ale ani to mi nestačilo. Teoretický základ jsem si tedy doplnila na několika přednáškách, ale právě až nový kurz Montessori inspirace mi dal ucelený základ a představil principy, na nichž mohu stavět nejen doma jako rodič, ale rozvíjet i jako lektorka programů pro rodiče s dětmi.
Katka Kučovámanažerka podpory podnikání na Centru podpory inovací VŠB-TUO, Ostrava
S tématem montessori jsem se setkala prvně, a tak pro mě byl obsah nabitý zajímavými informacemi a nic mi nechybělo, včetně seznámení se s paní M. Montessori a historií. Spousta věcí mi najednou začala dávat smysl, některé jsem už používala, ale teď mají úplně jiný rozměr a důležitost. Líbí se mi i použití grafů a obrázků, které výklad doplňují. Občas mi přišlo, že je v kurzu moc vědeckých výzkumů, ale jistě budou pro jiné maminky nebo lektorky důležité a vlastně dávají celému programu na věrohodnosti. Je skvělé, že i odborníci přicházejí na to, že poznatky z montessori pedagogiky nejsou žádné výmysly, ale že naopak mají velké přínosy ve výchově a růstu dětí.
Jana Kollertová LetzelováLektorka, máma
O montessori pedagogice jsem měla něco málo načteno i jsem se synem jeden rok navštěvovala montessori dílničky. Přiznám se, že mě tohle téma hodně zajímá, a když jsem se setkala s pár dětmi z montessori školky nebo školy, byla jsem z nich unešená! Každopádně kurz mi pomohl si některé věci ujasnit a zbořit i některé mé předsudky vůči této formě vzdělávání. Hodně mi vyhovovalo, že si můžu stáhnout obsah dané lekce v audiu. Je příjemné si místo rádia pustit v autě něco, co vás vzdělává. Kurz bych doporučila každému, kdo si chce ujasnit, jestli je tato cesta pro jeho děti nebo ne.
Lucie TicháLektorka kurzů pro děti, https://lektorskanavigace.cz
S kurzem jsem byla moc spokojená a moc se mi líbil. Procházela jsem si jednotlivé lekce průběžně, když se otevíraly, a už tehdy to byla láska na první poslech :-). Teď jsem si udělala čas, abych si mohla každou lekci poslechnout dvakrát za sebou, a pak ještě jednou všechny za sebou, abych ty informace měla ucelené a propojené. A teď jsem si opravdu jistá, že Montessori pedagogika je opravdu geniální a že je to to, co bych chtěla pro svou dceru 🙂 Moc Ti děkuji, že jsi mě k tomu přivedla, a že jsi ve mně vzbudila nadšení a zájem.
Ema TrousilováMáma a lektorka - https://sites.google.com/view/my-se-domluvime
S kurzem jsem byla velice spokojená, předčil má očekávání. Šla jsem do něj zpočátku jako rodič, který se chce dozvědět více a pomoci svému dítěti se rozvíjet a utvářet správným směrem. Jsem učitelka na 1. stupni ZŠ, momentálně na rodičovské se synem Ondráškem, kterému je 21 měsíců a tak stále hledám způsoby, jak se mu věnovat lépe a správně jej vést. Každý týden jsem do naší společné cesty přidávala poznatky z kurzu a hned bylo vidět, jak na ně Ondrášek pozitivně reaguje. Je velmi nadšený, že dokáže sám tolik věcí - teď se navíc naučil si otvírat dveře a je zase samostatnější. Tohle všechno mě vedlo k tomu, že jej přihlásím do montessori kurzů, a protože u nás v KV žádné nejsou, tak jsem se rozhodla stát se lektorkou. To všechno jen na základě Tvého skvělého kurzu. Děkuji Ti moc, že jsi do něj vložila tolik své energie a času - určitě se to vyplatilo! Jsi pro mě velkou inspirací. Z mého pohledu není kurzu co vytknout, myslím, že je skvěle rozložený do kapitol, které na sebe systematicky navazují a jsou plné komplexních informací. Také bonusové materiály jsem všechny zhlédla a byly moc užitečné. Teď se již moc těším až se dostanu k přečtení knihy "S láskou i rozumem" a tím si své informace ještě upevním.
Nikol DědkováMáma a lektorka
Mám dvě děti 3 a 6 let a kdybych mohla něco změnit, tak se na kurz přihlásím mnohem dříve. Mnohem dříve mohla být spousta věcí více v klidu a v pohodě. Takže pokud rodiče cítí, že v klasických přístupech ve vzdělávání a výchově něco není v pořádku, tak bych doporučila kurzem projít co nejdříve. Poradí s běžnými situacemi pomocí příkladů ze života, vysvětlí, že děti opravdu nezlobí, ale jen si s okolním světem zatím neumí vždy poradit, a ukáže, jak jim v tom můžeme v klidu pomoci. Kurz také dodá spoustu podkladů, jak dál. Kurz mi pomohl utřídit a doplnit základní myšlenky partnerských přístupů k výchově a vzdělávání. V základu jsem si také odnesla myšlenku správné práce s pomůckami - a to až do fáze úklidu, resp. opětovného nachystání k činnosti. Do kurzu jsem se přihlásila, protože je to v současnosti jediná možnost, jak začít s montessori, protože prezenční kurz mi byl zrušen (odložen). Za mě se také jedná o cenově dostupnou možnost i pro ty, kteří zatím neví, jestli chtějí nebo nechtějí tímto směrem jít. Očekávala jsem položení základů a doplnění mých informací a má očekávání kurz naplnil. Zase jsem se kousek posunula ke „klidu“ v reakci a také se mi více daří v případě nějakého problému více vyslechnout své děti a pochopit. Z příkladu v kurzu jsem si zase o kus více uvědomila, že moje oči nemusí vše správně viděti, i když na děti právě koukám 🙂
Zdeňka K.Učitelka a máma dvou dětí
Kurz splnil má očekávání. Přesto, že se o Montessori pedagogiku zajímám už nějaký čas, některé věci mi dávají smysl, až po absolvování Vašeho kurzu. Děkuji😊. Něco teď doma děláme trochu jinak či precizněji;-). Souzním s názorem, že je důležité znát hlavní principy Montessori pedagogiky a ty pak lze aplikovat na různé domácí podmínky. Toho se doma řídíme. Osobně se mi hodně líbil návod k analýze pomůcky. A jako na všech kurzech, mám nejraději konkrétní příklady z praxe a praktické ukázky, které si ihned mohu vyzkoušet či doma vyrobit a těch bylo v kurzu dostatek. Děkuji za smysluplně strávený čas u Vašeho kurzu a přeji mnoho dalších spokojených absolventů.
Petra B.Máma na RD
Kurz mě jen utvrdil v tom, že výchovu dětí děláme správně. Aniž bych kdy měla povědomí o M. Montessori, děti vychováváme v realitě a tak nějak prostě přirozeně. Škoda, že jsem o kurzu nevěděla dříve, určitě bych toho využila více a hlavně myslím ve školních letech našich starších dětí. Tak jako jsem po přípravném psychologickém kurzu pro pěstouny řekla, že bych ho doporučila všem nastávajícím i současným rodičům, tak to stejné mohu říci i o kurzu Montessori inspirace. Jelikož mám kolem sebe mnoho maminek a pěstounek, ráda bych předávala Montessori inspirace dále.
Šárka ZapletalováMaminka a pěstounka
V kurzu jsem našla hodně inspirace pro sebe a pro syna, kterému se alespoň trochu snažím uzpůsobit domaci prostředí, přemýšlet nad hračkami, které mu nabízím, jakým způsobem mu je nabízím a vůbec jak s ním komunikuji. Je mi hodně blízká respektující výchova, takže jsem v tomto směru opravdu našla to co jsem hledala a jsem ráda, že i téma komunikace a nastavování hranic bylo v kurzu obsaženo. Našla jsem také inspiraci a novou energii na to synovi nějaké pomůcky vyrobit. Takže díky za vaši práci a za celý kurz. Budu se k němu určitě vracet opakovaně. Nadchla mě lekce týkající se pomůcek pro matematiku a to, jakým způsobem děti pracuji již ve školkovém prostředí. Uvidíme zda nám situace v budoucnu dovolí synovi toto umožnit. Byla bych nesmírně ráda.
TerezaAbsolventka kurzu
"S Montessori pedagogikou jsem se prostřednictvím kurzu Montessori inspirace setkala poprvé. Hltala jsem každé slovo a když už jsem si myslela, že o tom něco vím s radostí jsem vnučce koupila Montessori dřevěnou tabulku. Ale ještě ten den jsem se z kurzu dozvěděla, že tyhle tabulky sice vypadají lákavě, ale nejsou tou nejvhodnější pomůckou. Správně je učit každou dovednost zvlášť na jednotlivých pomůckách k tomu určených. Kurz byl opravdu hodnotný co do informací - důležité jsem si zapisovala do sešitu a stránek jsem tedy popsala hodně 🙂 I vnučky se snažím teď vnímat pozorněji a žasnu nad tím, jak moc lze nahlédnout do jejich světa, když se je člověk naučí pozorovat."
Marcela JakešováLektorka a babička
Kurz se mi velice líbil. Oceňuji, že je systematicky připravený a informace jsou podávány srozumitelnou formou včetně informací z odborných studií. Na každou lekci jsem se těšila a po jejím shlédnutí přemýšlela o tom, co jsem se dozvěděla a mohla si vše v klidu ověřit v praxi na vlastních dětech. Kurz mě inspiroval začít se dívat na věci i z jiného úhlu pohledu, napřḯklad hledat klidnější cesty ve výchově, lépe pochopit dětské myšlení, jak pracovat lépe s pomůckami. Mám z toho velkou radost, když na to děti reagují dobře. Inspiruje mě to vymýšlet i nové způsoby např. jak vyřešit naše pozdní příchody do školky a problémy s vypravováním. Po domluvě s dcerami si vybraly jejich tři oblíbené písničky, které nám ráno pomáhají při vstávání, osob. hygieně, oblékání. Funguje to výborně a když jsou rychlé, tak si stihnou ještě zatancovat. Mám od vás také kalendář pro děti - Náš týden, Než jdu do školky a Než jdu spát a jiné. Ten nám také jistě v mnoha ohledech pomůže a bude holky bavit.
Marcela PopelkováMáma a lektorka

Kolik kurz stojí?

Pokud byste měli informace z tohoto kurzu získat v prezenčních kurzech, vydalo by to nejméně na 10 000 Kč plus náklady na cestování a stravování při kurzech. Domů byste si přinesli zážitky, poznámky a pracovní listy, ale bez šance si lekce kompletně projít znovu, jako to je u mého online kurzu, kde Vám nahrávky lekcí i celé prezentace zůstávají.

Já vám ke kurzu dám navíc i hromadu pomůcek a ebooků ke stažení a dalších videí s inspiracemi a návody, které si cením na 6 250 Kč.

Celková hodnota kurzu s bonusy je 16 250 Kč.

Navíc můžete ke sledování  kurzu pozvat i partnera, což by Vás v prezenčních kurzech vyšlo na dalších 10 000 Kč.

Protože chci, aby kurzem mohlo projít co největší množství rodičů, stanovila jsem cenu jen na zlomek jeho hodnoty. Takže si kurz můžete pořídit jen za

 

0
vč. DPH a bonusů

Možná máte ještě pár otázek

Na jak dlouho mi zůstane přístup do online kurzu?

Přístup ke kurzu a všem aktualizacím budete mít 2 roky. Stažené audio a prezentace vám zůstanou navždy.

Budu díky vašemu online kurzu vědět vše o Montessori pedagogice?

Montessori pedagogika je rozsáhlé a fascinující téma a tento kurz si klade za cíl vás seznámit s nejdůležitějšími aspekty, ale nebude možné se dostat do větších detailů a hlubin Montessori filozofie. K tomu slouží delší, prezenční kurzy a knihy, které vám doporučím a nasdílím s vámi i seznam knih o Montessori pedagogice, které vám tuto znalost prohloubí.

Co když se mi kurz nebude líbit?

Pokud vám nebude forma či cokoliv jiného vyhovovat, garantujeme vám vrácení peněz do 14 dní od zahájení kurzu.

Co mi kurz dá jako rodiči?

Spoustu informací o přirozeném rozvoji vašeho dítěte a inspirací k tomu, co a jak můžete dělat doma. Troufnu si říct, že budete o Montessori pedagogice vědět víc než běžný rodič, který dává své děti do Montessori školky nebo školy a rozhodně se vám to bude hodit. Jednak vám to pomůže při výběru Montessori školky nebo školy, protože ne každé zařízení, které si říká Montessori má stejný přístup. Pak také budete moci uplatnit principy doma ve výchově a pro vaše dítě bude pak snadnější fungovat ve školce/škole, ale také si budete jistější v situacích, kdy by se o vás mohly pokoušet pochybnosti o vaší volbě nebo o přístupu ve škole 🙂

Bude mi váš kurz stačit, abych učila v Montessori školce či jeslích?

Pravděpodobně ne. Kvalikační požadavky na učitele si určuje ředitel školky, ale tento kurz není dostatečně obsáhlý, aby vás vybavil potřebnými znalostmi a zkušenostmi. Kurzy na výcvik učitelů trvají i několik let. Náš kurz vám ale pomůže nahlédnout pod roušku Montessori pedagogiky natolik, abyste se mohla rozhodnout, zda je to pro vás.

Jakou platnost má váš certifikát?

Náš certifikát je určen zejména pro lektorky GoKids kurzů s prvky Montessori Poznáváme svět a GoKids English. Pro ně představuje dostatečnou Montessori kvalifikaci k tomu, aby mohly dále přistoupit k certifkaci k učení těchto kurzů. Pro ostatní, je vždy třeba nejprve zjistit, zda váš zaměstnavatel tento certifikát akceptuje pro potřeby vaší práce.

Budu si muset od vás koupit nějaké pomůcky?

Určitě ne :-). Jen se dozvíte cenné informace, do kterých pomůcek investovat a jak rozpoznat ty kvalitní.

Objednávka online kurzu

 

Napadli vás další otázky? Nebo vám chybí nějaká informace o kurzu?

Napište mi e-mail na michaela@gokids.cz a já vám ráda odpovím.

Těším se naviděnou uvnitř online kurzu Montessori inspirace!