fbpx

Webinář pro rodiče miminek a batolat

Začínáme

s Montessori doma

23. 04. 2024 v 20:00

Záznam k dispozici pouze několik dní po vysílání webináře.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Co se na webináři dozvíte

Během webináře mimo jiné získáte odpovědi na 10 nejčastějších otázek, které od rodičů, kteří s montessori výchovou začínají, dostáváme. I pokud si ještě nejste jistá, jestli je montessori přístup pro Vás, během webináře jednoznačně zjistíte, jestli to s vámi ladí.

 • Funguje montessori přístup na každé dítě?

 • Co když ostatní členové rodiny nespolupracují?

 • Je vůbec reálné připravit montessori prostředí doma? Co když máme malý byt, nebo málo peněz?

 • Je montessori hlavně o pomůckách? Kolik jich musím mít a na kolik mě to vyjde? 

 • Stačí z internetu stáhnout inspirace na pomůcky a pustit se do toho? Jak poznám nevhodné pomůcky?

 • Musím mít naplánovaný celý den, nebo přílišná organizace času dítěte škodí?

 • A jak je to se samostatnou hrou dítěte nebo třeba nuděním?

 • Montessori vede dítě k samostatnosti, jakou roli má tedy rodič? A je vůbec vhodné vést dítě do 3 let k samostatnosti?

 • Někde jsem četla, že dítě nesmíme “vyrušovat”, co to znamená a proč vlastně?

 • Nesmím chválit, nesmím trestat - proč vlastně? A jak mám tedy reagovat, když dítě něco udělá špatně nebo dobře?

 • Nemám dítěti pomáhat - proč? A jak mám reagovat, když dítě pomoc potřebuje?

 • Co máme dělat, když chceme s montessori doma začít?

Co o webináři říkají maminky

"Asi jsem jeste nevidela webinar, kde by bylo tolik informaci najednou. Pritom vse vysvetlene, nekolikrat zopakovane, pritom vzdy nejaka informace nova... Take tedy obdivuji, ze vydrzite takhle souvisle tak dlouho mluvit. Pritom bez zbytecnych odbocek."
"Vše bylo srozumitelné a líbily se mi příklady z praxe."
"Pomohlo mi to zorientovat se v problematice Montessori pedagogiky. Před webinářem jsem o tom moc nevěděla."
"Uvědomila jsem si, že je škoda, že zmíněné principy Montessori pedagogiky např. odměnu a tresty jsem neaplikovala na své děti."
"Líbilo se mi, že ve webináři bylo mnoho informací. Je vidět, že o tom mnohé víte. Obdivuji energii na tak dlouhé, mluvící video."
"Webinar mi priblížil výchovu podľa Montessori."
"Ocenila jsem stručný náhled do problematiky, formu otázek a odpovědí. Webinář mi pomohl se pustit do montessori pedagogiky bez samostudia ze všemožných odkazů na internetu."
"Pomohl mi zjistit, v čem máme doma ještě mezery a co už zvládáme dobře."
Pomohl mi si informace poskládat. Dceru se snažím vést k samostatnosti, ale aby věděla, že jsem tu vždy pro ni, ale uvědomila jsem si, že nemáme úplně uzpůsobené prostředí, a že to nejspíše vede k tomu, že kromě pokojíčku a svých hraček si nikde jinde neuklízí...
"Pomohl mi ucelení informací v tom, že to má smysl."
"Webinář mi hodně pomohl s množstvím pomůcek. Že méně je více a dítě si pak dokáže lépe hrát, ale i uklidit. Dále mi hodně pomohlo, jak důležité je dítě nevyrušovat ze soustředění."
"Velmi příjemný výklad v klidném a souvislém tempu, zmíněné osobní zkušenosti. Pomohlo mi to poprvé uceleně slyšet, jak mohu začít praktikovat Montessori s naším miminkem, daleko lépe než samotné přečtení knihy Montessori miminko."
"Velmi příjemný výklad v klidném a souvislém tempu, zmíněné osobní zkušenosti. Pomohlo mi to poprvé uceleně slyšet, jak mohu začít praktikovat Montessori s naším miminkem, daleko lépe než samotné přečtení knihy Montessori miminko."
"Ujasnila jsem si výhody online kurzu a Montessori dílniček. Teď už vím, že obojí má své velké přednosti a nebudu volit buď anebo, ale využiji přednosti obou. Také jsem si zvnitřnila ještě více, že nechci nechat dítě známkovat ve škole a že si musím dávat velký pozor na to, jak moc chválím. Je to tak těžké to nedělat. Jednak jsem v tom sama vyrostla a také jsem pracovala na klasické základní škole - jsem učitelka. Čtu aktuálně knihu Montessori batole a krásně mi to doplňuje již nabité poznatky."

Registrace na webinář

Pošleme vám odkaz na webinář a další inspirace z programů GoKids a Baby Signs. Kdykoliv se můžete jedním kliknutím odhlásit a vaše údaje chráníme podle zásad ochrany osobních údajů.