Nová přírodní stavebnice pro nejmenší

Dostala se nám do ruky stavebnice, která je nejen na první pohled krásná a respektuje vývojové etapy dítěte, ale potěší i proto, že je vyrobena z materiálu šetrného k naší planetě. Je určena pro děti od zhruba dvou let až po přeškoláky.

blok-titulka2

Jednotná přírodní barva rozvíjí soustředění a kreativitu

Stavebnice je vyrobena z materiálu, který má přírodní barvu, a proto je jednobarevná. Dítě se tedy může soustředit na svou práci, výsledek je homogenní, estetický a umožňuje mnoho kreativních variant.

I když se rodičům na první pohled může zdát, že barevné stavebnice jsou pro děti vhodnější, z hlediska jejich rozvoje je tomu naopak. Každý, kdo někdy pozoroval, jak děti staví z barevných dílků stavebnic v předškolním věku, si jistě všiml, že barvy děti neřeší. Výsledný výtvor tedy hraje všemi barvami bez jakéhokoliv řádu. Barevnost zbytečně odvádí pozornost dítěte od kreativní práce se stavebnicí. Jednobarevnost  přírodního nebarveného materiálu je tedy velkou výhodou.

blok-7 blok-8

Vyjádřete svůj názor a pomozte této přírodní stavebnici na svět

Pokud vás tato stavebnice zaujala, dejte nám svůj email a my vám zašleme krátký dotazník k vyjádření vašeho názoru na tuto stavebnici. Pokud bude o stavebnici zájem – začne se vyrábět a vy budete mezi prvními, kdo ji bude mít možnost přednostně objednat za zvýhodněnou cenu.

Přírodní materiál šetrný k planetě a bezpečný pro dítě

Běžné plasty, ze kterých se stavebnice vyrábí, obsahují mnoho chemických látek většinou pocházejících z ropy. I když opomeneme neobnovitelnost tohoto zdroje, zůstávají otázky chemického složení, které se u jednotlivých výrobců liší a většinou není ani známé, a také zátěže, kterou plasty představují díky své dlouhé době rozkladu, která činí až několik set let.  Proto dává mnoho rodičů přednost hračkám z přírodních materiálů jako je dřevo. Existuje mnoho krásných dřevěných stavebnic, ale většinou sdílejí jednu nevýhodu. Výtvory z nich nedrží pohromadě. Když dítě vytvoří domeček nebo třeba autíčko, může si s ním chtít hrát nebo si ho vystavit či schovat, ale dřevěné stavebnice většinou do sebe nezapadají tak, aby se takto daly použít.
coconuts2-300x200Tyto nevýhody vyřešil český výrobce hraček Vista (www.vista.cz), který vyrobil – zatím testovací sérii – známé a oblíbené stavebnice Blok z bioplastu vyvinutého na Technické univerzitě v Liberci. Bio plast je z velké většiny vyroben z kukuřice a část tvoří kokosová vlákna a pojiva. Tady je dobré zmínit, že kokosová vlákna jsou odpadním materiálem, který se většinou likviduje neekologickým pálením. Využití těchto vláken tedy  přináší pomoc i krásné zemi jako je Srí Lanka, odkud pochází. Navíc tato vlákna dávají stavebnici její nezaměnitelnou čokoládovou barvu. Výhodou přírodních vláken je navíc lehkost,  odolnost proti poškrábání, spalitelnost, netoxičnost a biologická rozložitelnost.

Komentáře

Přidat komentář