Oslava mateřství aneb zveme vás na Festival o těhotenství, porodu a rodičovství

Plánujete své první těhotenství či už netrpělivě čekáte na příchod vašeho miminka? Nebo jste již rodič na plný úvazek a vychováváte několik dětí? Zajímá vás, jak bude probíhat porod, na co se připravit, co se stane potom, jaké možnosti ve výchově i v rozvoji vašich dětí máte? Právě pro vás je připraven Festival o těhotenství, porodu a rodičovství. Tak se s námi podívejte, na co se můžete těšit.


Těhotenství vám změní váš život…

Těhotenství a příchod miminka váš život změní

Když žena zjistí, že je těhotná a začne se v ní rodit nový život, změní se jí její dosavadní život. Když se pak miminko narodí, změní se život i lidem okolo. Tato změna je ale žádoucí a přirozená. A určitě mi dá za pravdu každý rodič, do té doby než budete mít své první dítě, nedokážete pochopit, co to s vámi udělá. Změní se vám priority i pohled na svět. Ale jak se říká, žádný učený z nebe nespadl. I když je mateřství i narození dítěte velmi přirozenou součástí našeho života, na to, co se bude dít po porodu, nás nikdo nepřipraví. Každé dítě je jiné a každý rodič má svou představu o výchově svých potomků. Existuje ale mnoho možností a směrů, kterými se lze vydat. Někdy ale v tom nepřeberném množství jako rodiče tápeme. Jedním z míst, kde zjistit více informací a zajímavé inspirace, je právě brzký Festival o těhotenství, porodu a rodičovství.

Můj porod, moje síla!

U příležitosti Světového týdne respektu k porodu proběhne ve dnech 13. – 19. května v Praze již 14. ročník festivalu podporující přirozený porod i možnosti výběru pro rodičky. Tato akce má za cíl přinášet informace rodičkám, rodičům, porodním asistentkám, lékařům a dalším zdravotníkům. Protože je důležité, aby byla pro každou ženu a dítě dostupná bezpečná péče, poskytovaná podle nejnovějších odborných doporučení, nikoliv podle zastaralých postupů a zvyků. Letošním tématem, které bude provázet celý program festivalu je „Můj porod, moje síla!“ Nastávající maminky se dozví, co od porodu čekat, proč a kdy využít dulu či jak si připravit porodní plán. Na své si ale přijdou i rodiče, jelikož nabídka programu je velmi pestrá a zajímavá. A určitě se dostane dostatek zábavy i pro vaše ratolesti, které si můžete přivést s sebou. Už jsme vás trochu nalákali?

A co vás na Festivalu čeká?

Letošní ročník si pro vás organizátoři připravili spoustu zajímavých přednášek, seminářů a workshopů. Tady jsme pro vás vybrali jen zlomek z celého programu.

  • Přednáška na téma „Kontaktní rodičovství a sebeláska,“ kterou povede Lucie Ratajská. Bude vám vyprávět mimo jiné i o tom, zda lze v kontaktním rodičovství naplnit potřeby dítěte a zároveň i své.
  • Přednáška na téma „Jak (ne)rodí muži – role mužů u porodu, “ na které  vám  Ing. Martin Nemrava poví, jaký je rozdíl mezi lety do kosmu a porodem. Na toto zajímavé a vtipně podané povídání se nemusíte bát vzít vašeho přítele či manžela. Naopak je to moc žádoucí.
  • Přednáška „Kojení – láska, radost, intuice,“ kde vás Katy Šrubařová s principy kojení a odpoví na mnoho otázek, které se ho týkají.

Dále nebudou chybět další interaktivní přednášky a projekce pro žáky a studenty, semináře pro zdravotníky, filmové projekce, obchůdek se vším, co k těhotenství, porodu a péči o děti patří, prodej odborných a zajímavých knih, poradny dul, porodních asistenteklaktačních poradkyň a nezapomeňme ani na občerstvení a originální dětský koutek.

Vstup do expozice je volný. Můžete si tedy projít expozici Děloha, Porodní sál, Porodní pokojík, Obchůdek, Homo Ecologicus, nakoupit knihy či se občerstvit u baru. A při tom si můžete promyslet, na kterou přednášku si koupíte vstupenku.

Znakujeme i na Festivalu. Přidáte se také?

Znakování je přirozenou a dnes velmi oblíbenou metodou dorozumívání malých dětí s rodiči. Proto je jasné, že na festivalu nesmí chybět. Hned ze začátku proběhne zajímavá přednáška a workshop s tématem „Jak mohou rodiče ovlivnit rozvoj řeči dítěte a předverbální komunikace pomocí znakování,“ na které vám Michaela Tilton bude vyprávět o tom, že rozvoj mluvení je zcela přirozený. Dítě se učí mluvit zejména od svých rodičů. O tom, co rozvoj řeči pozitivně ovlivňuje a i o tom, co ho může zpomalit, si budete povídat ve workshopu o předverbální komunikaci, kde nebude chybět ani znakování, jako způsob, jak se domluvit s dítětem ještě předtím, než se rozvine řeč. Nenechte si ujít tuto inspirující přednášku a začněte s námi a s vašimi dětmi také znakovat. Příroda to totiž zařídila tak, že děti mají touhu s námi komunikovat dlouho před tím, než se naučí mluvit. Často dokážeme poznat, co potřebují, ale naše šance vědět, co dítě právě zaujalo, když nadšeně ukazuje prstíkem z okna, je mizivá. Radost, blízkost a láska jsou umocněny každým okamžikem, kdy dítě pozná, že mu rodič rozumí.

Nenechte si ujít tento zajímavý festival a přijďte s námi načerpat inspiraci. Už máte lístky? Pokud ne, můžete si s námi o ně zasoutěžit v našem kole štěstí. Zkusíte to? A pokud vás zajímají další informace, podívejte se na oficiální stránky respektu k porodu, kde je celý program s velmi podrobným popisem. Těšíme se na vaší návštěvu.

Inspirace

Líbil se vám článek?

Chcete dostávat upozornění na podobné články a inspirace emailem?  Můžete se kdykoliv odhlásit.

Najděte kurzy ve vašem městě

Komentáře

Přidat komentář