Chcete vychovávat dítě s láskou a respektem, ale obáváte se, že bez pevné ruky a trestů z něho vyroste nezvladatelný jedinec?

Zvu vás do online kurzu plného inspirací na to, jak děti vychovávat s respektem k jejich osobnosti, nechat je přirozeně se rozvíjet a pomoci jim vyrůst do té nejlepší verze sebe sama.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Vše, co potřebujete vědět...

Do tohoto kurzu jsem vložila vše, co jako rodiče potřebujete vědět, abyste si byli jisti, že je to pro vás ta správná cesta, a abyste se na tuto cestu mohli hned vydat. V kurzu se snoubí teorie s praktickými ukázkami a množstvím výukových materiálů ke stažení.

Montessori přístup je respektující, láskyplný a pro své děti ho volí milióny rodičů po celém světě, včetně těch nejvlivnějších. Přední univerzity si rezervují místa určená pro studenty přicházející z alternativních směrů pedagogiky jako je tento. Proč? Co se v této metodě skrývá a proč jsou montessori děti nejen více soustředěné, zvídavé a motivované, ale také ohleduplné

Na tohle a mnoho dalšího se podíváme v online kurzu pro rodiče, který jsem pro vás připravila. Necháme se inspirovat lety ověřeným pedagogickým systémem i novými poznatky věd.

Zbavte se nejistoty ve výchově a využijte ověřené metody k přirozenému rozvoji dítěte.

Hodnocení kurzu

Přečtěte si, co o kurzu napsali ti, co už prošli celým kurzem...

Kurz Montessori inspirace se mi neskutečně líbí. Provedení je líbivé i vkusné. Veškeré informace jsou cenné a velice srozumitelně vysvětlené. Velice oceňuji také náplň i pořadí jednotlivých lekcí. Absolvovala jsem několik sezení o Montessori pedagogice (např. s Evou Štarkovou), ale takto ucelené a srozumitelné to nikdy nebylo. Většinou se "školení" stočilo jen k představování jednotlivých pomůcek. Takže od tebe krásně vysvětlené principy Montessori, analýza pomůcky, nebo úloha průvodce jsou nepostradatelnými a cennými informacemi. Pro mě super ucelené a celkově příjemné. Celý ten kurz je takový "splavný". Šla jsem pěkně s ním, krok po kroku a vždy se těšila na další lekci. Takže já děkuji, že jsem u toho mohla být s tebou od začátku. Přeji ti, aby ta energie a práce, kterou jsi do toho vložila, přinesla své ovoce.
Jana MyslivcováLektorka, máma
Kurz Montessori inspirace mě zaujal na první dobrou a hned jsem věděla, že jej budu chtít absolvovat i se závěrečnou certifikací. O montessori pedagogiku se zajímám už zhruba sedm let, kdy jsem poprvé začala navštěvovat formou doplňkového vzdělávání montessori kroužek se svou starší dcerou, když měla zhruba 3 roky. Od té doby považuji montessori systém za velice důmyslný. Podobný kroužek jsem pak v daleko ranějším věku absolvovala i s mladší dcerou, byl jí tehdy jen 1 rok. Velice ráda se totiž nechávám inspirovat nejen jako rodič, ale i jako lektorka. Ale ani to mi nestačilo. Teoretický základ jsem si tedy doplnila na několika přednáškách, ale právě až nový kurz Montessori inspirace mi dal ucelený základ a představil principy, na nichž mohu stavět nejen doma jako rodič, ale rozvíjet i jako lektorka programů pro rodiče s dětmi.
Katka Kučovámanažerka podpory podnikání na Centru podpory inovací VŠB-TUO, Ostrava
Kurz Montessori inspirace jsem si vybrala z důvodu zájmu o tuto oblast. Z velké nabídky na internetu jsem nevěděla, který si přesně vybrat. Ale jakmile jsem trochu pronikla do programů GoKids, věděla jsem, že Montessori inspirace u této společnosti mi dá víc než jiné kurzy na internetu. Na internetu se toho dočtete mnoho. Ale lidí, kteří opravdu chápou principy, které se paní Montessori snažila předat dětem, je málo. Filozofii i to, co představuje montessori doma i ve výchově dětí, kurz vystihuje fantasticky. Vedu mikrojesle v malé vesničce a budeme rozšiřovat naší působnost i do města. Kurz mě v práci s dětmi posunul strašně dopředu a začala jsem si více uvědomovat, co všechno je možné s dětmi dělat a že pomůcky, které si vytvoříme sami, mohou být daleko přínosnější než ty, co jsme kupovali na internetu. I způsob představení pomůcek mi otevřel oči. Za to, že jsem kurzem mohla projít, jsem strašně ráda. Výhodou jsou i bonusová videa. Pokud Vás tématika zaujme, k videím se můžete vracet a opravdu to stojí za to. Kurz jsem doporučila i další mé kolegyni a ta se také přihlásila.
Marie VymazalováMikro Jesle Staré město, http://maja-detskysvet.cz
S tématem montessori jsem se setkala prvně, a tak pro mě byl obsah nabitý zajímavými informacemi a nic mi nechybělo, včetně seznámení se s paní M. Montessori a historií. Spousta věcí mi najednou začala dávat smysl, některé jsem už používala, ale teď mají úplně jiný rozměr a důležitost. Líbí se mi i použití grafů a obrázků, které výklad doplňují. Občas mi přišlo, že je v kurzu moc vědeckých výzkumů, ale jistě budou pro jiné maminky nebo lektorky důležité a vlastně dávají celému programu na věrohodnosti. Je skvělé, že i odborníci přicházejí na to, že poznatky z montessori pedagogiky nejsou žádné výmysly, ale že naopak mají velké přínosy ve výchově a růstu dětí.
Jana Kollertová LetzelováLektorka, máma
O montessori pedagogice jsem měla něco málo načteno i jsem se synem jeden rok navštěvovala montessori dílničky. Přiznám se, že mě tohle téma hodně zajímá, a když jsem se setkala s pár dětmi z montessori školky nebo školy, byla jsem z nich unešená! Každopádně kurz mi pomohl si některé věci ujasnit a zbořit i některé mé předsudky vůči této formě vzdělávání. Hodně mi vyhovovalo, že si můžu stáhnout obsah dané lekce v audiu. Je příjemné si místo rádia pustit v autě něco, co vás vzdělává. Kurz bych doporučila každému, kdo si chce ujasnit, jestli je tato cesta pro jeho děti nebo ne.
Lucie TicháLektorka kurzů pro děti, https://lektorskanavigace.cz
S kurzem jsem byla moc spokojená a moc se mi líbil. Procházela jsem si jednotlivé lekce průběžně, když se otevíraly, a už tehdy to byla láska na první poslech :-). Teď jsem si udělala čas, abych si mohla každou lekci poslechnout dvakrát za sebou, a pak ještě jednou všechny za sebou, abych ty informace měla ucelené a propojené. A teď jsem si opravdu jistá, že Montessori pedagogika je opravdu geniální a že je to to, co bych chtěla pro svou dceru 🙂 Moc Ti děkuji, že jsi mě k tomu přivedla, a že jsi ve mně vzbudila nadšení a zájem.
Ema TrousilováMáma a lektorka - https://sites.google.com/view/my-se-domluvime
S kurzem jsem byla velice spokojená, předčil má očekávání. Šla jsem do něj zpočátku jako rodič, který se chce dozvědět více a pomoci svému dítěti se rozvíjet a utvářet správným směrem. Jsem učitelka na 1. stupni ZŠ, momentálně na rodičovské se synem Ondráškem, kterému je 21 měsíců a tak stále hledám způsoby, jak se mu věnovat lépe a správně jej vést. Každý týden jsem do naší společné cesty přidávala poznatky z kurzu a hned bylo vidět, jak na ně Ondrášek pozitivně reaguje. Je velmi nadšený, že dokáže sám tolik věcí - teď se navíc naučil si otvírat dveře a je zase samostatnější. Tohle všechno mě vedlo k tomu, že jej přihlásím do montessori kurzů, a protože u nás v KV žádné nejsou, tak jsem se rozhodla stát se lektorkou. To všechno jen na základě Tvého skvělého kurzu. Děkuji Ti moc, že jsi do něj vložila tolik své energie a času - určitě se to vyplatilo! Jsi pro mě velkou inspirací. Z mého pohledu není kurzu co vytknout, myslím, že je skvěle rozložený do kapitol, které na sebe systematicky navazují a jsou plné komplexních informací. Také bonusové materiály jsem všechny zhlédla a byly moc užitečné. Teď se již moc těším až se dostanu k přečtení knihy "S láskou i rozumem" a tím si své informace ještě upevním.
Nikol DědkováMáma a lektorka
Mám dvě děti 3 a 6 let a kdybych mohla něco změnit, tak se na kurz přihlásím mnohem dříve. Mnohem dříve mohla být spousta věcí více v klidu a v pohodě. Takže pokud rodiče cítí, že v klasických přístupech ve vzdělávání a výchově něco není v pořádku, tak bych doporučila kurzem projít co nejdříve. Poradí s běžnými situacemi pomocí příkladů ze života, vysvětlí, že děti opravdu nezlobí, ale jen si s okolním světem zatím neumí vždy poradit, a ukáže, jak jim v tom můžeme v klidu pomoci. Kurz také dodá spoustu podkladů, jak dál. Kurz mi pomohl utřídit a doplnit základní myšlenky partnerských přístupů k výchově a vzdělávání. V základu jsem si také odnesla myšlenku správné práce s pomůckami - a to až do fáze úklidu, resp. opětovného nachystání k činnosti. Do kurzu jsem se přihlásila, protože je to v současnosti jediná možnost, jak začít s montessori, protože prezenční kurz mi byl zrušen (odložen). Za mě se také jedná o cenově dostupnou možnost i pro ty, kteří zatím neví, jestli chtějí nebo nechtějí tímto směrem jít. Očekávala jsem položení základů a doplnění mých informací a má očekávání kurz naplnil. Zase jsem se kousek posunula ke „klidu“ v reakci a také se mi více daří v případě nějakého problému více vyslechnout své děti a pochopit. Z příkladu v kurzu jsem si zase o kus více uvědomila, že moje oči nemusí vše správně viděti, i když na děti právě koukám 🙂
Zdeňka K.Učitelka a máma dvou dětí
Kurz splnil má očekávání. Přesto, že se o Montessori pedagogiku zajímám už nějaký čas, některé věci mi dávají smysl, až po absolvování Vašeho kurzu. Děkuji😊. Něco teď doma děláme trochu jinak či precizněji;-). Souzním s názorem, že je důležité znát hlavní principy Montessori pedagogiky a ty pak lze aplikovat na různé domácí podmínky. Toho se doma řídíme. Osobně se mi hodně líbil návod k analýze pomůcky. A jako na všech kurzech, mám nejraději konkrétní příklady z praxe a praktické ukázky, které si ihned mohu vyzkoušet či doma vyrobit a těch bylo v kurzu dostatek. Děkuji za smysluplně strávený čas u Vašeho kurzu a přeji mnoho dalších spokojených absolventů.
Petra B.Máma na RD
Kurz mě jen utvrdil v tom, že výchovu dětí děláme správně. Aniž bych kdy měla povědomí o M. Montessori, děti vychováváme v realitě a tak nějak prostě přirozeně. Škoda, že jsem o kurzu nevěděla dříve, určitě bych toho využila více a hlavně myslím ve školních letech našich starších dětí. Tak jako jsem po přípravném psychologickém kurzu pro pěstouny řekla, že bych ho doporučila všem nastávajícím i současným rodičům, tak to stejné mohu říci i o kurzu Montessori inspirace. Jelikož mám kolem sebe mnoho maminek a pěstounek, ráda bych předávala Montessori inspirace dále.
Šárka ZapletalováMaminka a pěstounka
V kurzu jsem našla hodně inspirace pro sebe a pro syna, kterému se alespoň trochu snažím uzpůsobit domaci prostředí, přemýšlet nad hračkami, které mu nabízím, jakým způsobem mu je nabízím a vůbec jak s ním komunikuji. Je mi hodně blízká respektující výchova, takže jsem v tomto směru opravdu našla to co jsem hledala a jsem ráda, že i téma komunikace a nastavování hranic bylo v kurzu obsaženo. Našla jsem také inspiraci a novou energii na to synovi nějaké pomůcky vyrobit. Takže díky za vaši práci a za celý kurz. Budu se k němu určitě vracet opakovaně. Nadchla mě lekce týkající se pomůcek pro matematiku a to, jakým způsobem děti pracuji již ve školkovém prostředí. Uvidíme zda nám situace v budoucnu dovolí synovi toto umožnit. Byla bych nesmírně ráda.
TerezaAbsolventka kurzu
"S Montessori pedagogikou jsem se prostřednictvím kurzu Montessori inspirace setkala poprvé. Hltala jsem každé slovo a když už jsem si myslela, že o tom něco vím s radostí jsem vnučce koupila Montessori dřevěnou tabulku. Ale ještě ten den jsem se z kurzu dozvěděla, že tyhle tabulky sice vypadají lákavě, ale nejsou tou nejvhodnější pomůckou. Správně je učit každou dovednost zvlášť na jednotlivých pomůckách k tomu určených. Kurz byl opravdu hodnotný co do informací - důležité jsem si zapisovala do sešitu a stránek jsem tedy popsala hodně 🙂 I vnučky se snažím teď vnímat pozorněji a žasnu nad tím, jak moc lze nahlédnout do jejich světa, když se je člověk naučí pozorovat."
Marcela JakešováLektorka a babička

Už máme i první názory těch, kteří prošli první lekcí v této akci, tady jsou...

Líbila se mi přehlednost. Vše bylo jasne a stručně vysvětleno. Skvělý úvod do tématu. Doporučuji všem, co pracují s dětmi.
***** 5 hvězdiček
Vše je hezky srozumitelně vysvětleno. Určitě doporučuji všem rodičům malých dětí. Ve videu je popsáno spousta běžných situací, u kterých jsem se dříve vůbec nezamyslela, jak by je mohl syn vnímat a dělala jsem spoustu věcí automaticky tak, jak jsem si myslela, že by se dělat měly.
*****5 hvězdiček
Líbilo se mi video a to, že jsem si mohla stáhnout prezentaci. Nemám vlastní děti, ale pracuji s dětmi a kurz bych doporučila všem, kteří mají rádi Montessori, určitě je to obohatí.
*****5 hvězdiček
Lekci jsem zatím prošla jen částečně, ale nejvíce se mi líbily tipy pro podpoření trpělivosti. Kurz bych doporučila všem maminkám.
****4 hvězdičky
Za mě nejlepší představení "principů" Montessori. Určitě doporučím blízkým, kteří mají malé děti a chtějí je vychovávat tímto směrem.
****4 hvězdičky
Vše bylo moc pěkně popsané a srozumitelné. Moc se mi vaše povídání líbilo. Využiji nejen doma při výchově dcerky, ale nově i v dětské skupince, kde pracuji. Jsem ráda, že jsem Váš kurz objevila a připomenu si co jsem kdysi studovala a zajímalo mě.
*****5 hvězdiček

Co se v kurzu naučíte

a jak to pomůže vašemu dítěti

Jak montessori výchova pomůže vašemu dítěti stát se tou nejlepší verzí sebe sama.

Jak připravit podnětné prostředí motivující k přirozenému rozvoji.

Jak vybírat hračky a vytvářet pomůcky pro dítě a za co raději neutrácet.

Jak dítěti představit pomůcky a aktivity a jak ho vést, když mu něco nejde.

Jak umožnit dítěti osamostatnit se a učit se svobodně žít a přemýšlet.

Jak nastavit smysluplné hranice a bránit je s respektem k sobě i dítěti.

Získejte i tyto bonusy:

Pokud si objednáte teď, spolu s první lekcí - Úvod do montessori pedagogiky - získáte také:

  1. Video s praktickými tipy, jak rozvíjet soustředěnost a samostatnost dítěte od raného věku.
  2. Záznam webináře o znakování, kde získáte odpovědi na nejčastější otázky týkající se rozvoje předverbální komunikace a řeči.
  3. Prezentaci a audio přednášky ke stažení

Nenechte si to ujít! Zbývá jen

Vaši spokojenost garantuji!

Když do 14 dní od objednání 1. lekce zjistíte, že Vám kurz nepřinesl, co jste očekávali, napište mi a já vám vrátím Vaše peníze zpět.  Tato garance platí pouze v případě, že si neobjednáte další lekce.

Možná máte ještě pár otázek

Na jak dlouho mi zůstane přístup do online kurzu?

Přístup ke kurzu a všem aktualizacím budete mít 2 roky. Stažené audio, prezentace, ebooky a pomůcky vám zůstanou navždy.

Musím si koupit i další lekce?

Nemusíte. Tato objednávka vás nezavazuje k pokračování v kurzu, i když já pevně věřím, že vás první lekce nadchne natolik, že budete pokračovat až do samého konce 🙂

Kolik stojí další lekce a kolik jich je?

Kurz má celkem 7 lekcí. Každá lekce stojí 499 Kč. Vy ale můžete získat první lekci v této mimořádné nabídce za 249 Kč včetně bonusů.

Budu díky vašemu online kurzu vědět vše o Montessori pedagogice?

Montessori pedagogika je rozsáhlé a fascinující téma a tento kurz si klade za cíl vás seznámit s nejdůležitějšími aspekty, ale nebude možné se dostat do všech detailů a hlubin Montessori filozofie. Studiu se můžete věnovat i několik let. K tomu slouží delší, prezenční kurzy a knihy, které vám doporučím a nasdílím s vámi i seznam knih o Montessori pedagogice, které vám vaší znalost prohloubí.

Co mi kurz dá jako rodiči?

Spoustu informací o přirozeném rozvoji vašeho dítěte a inspirací k tomu, co a jak můžete dělat doma. Troufnu si říct, že budete o Montessori pedagogice vědět víc než běžný rodič, který dává své děti do Montessori školky nebo školy a rozhodně se vám to bude hodit. Jednak vám to pomůže při výběru Montessori školky nebo školy, protože ne každé zařízení, které si říká Montessori má stejný přístup. Pak také budete moci uplatnit principy doma ve výchově a pro vaše dítě bude pak snadnější fungovat ve školce/škole, ale také si budete jistější v situacích, kdy by se o vás mohly pokoušet pochybnosti o vaší volbě nebo o přístupu ve škole 🙂

Bude mi váš kurz stačit, abych učila v Montessori školce či jeslích?

Pravděpodobně ne. Kvalikační požadavky na učitele si určuje ředitel školky, ale tento kurz není dostatečně obsáhlý, aby vás vybavil potřebnými znalostmi a zkušenostmi. Kurzy na výcvik učitelů trvají i několik let. Náš kurz vám ale pomůže nahlédnout pod roušku Montessori pedagogiky natolik, abyste se mohla rozhodnout, zda je to pro vás.

Mohu získat certifikát o absolvování kurzu?

Ano. Po dokončení studia všech sedmi lekcí se vám otevře přístup k online testu a po jejím úspěšném složení vám zašleme certifikát o absolvování kurzu.

Jakou platnost má váš certifikát?

Náš certifikát je určen zejména pro lektorky GoKids kurzů s prvky Montessori Poznáváme svět a GoKids English. Pro ně představuje dostatečnou Montessori kvalifikaci k tomu, aby mohly dále přistoupit k certifkaci k učení těchto kurzů. Pro ostatní, je vždy třeba nejprve zjistit, zda váš zaměstnavatel tento certifikát akceptuje pro potřeby vaší práce.

Budu si muset od vás koupit nějaké pomůcky?

Určitě ne :-). Jen se dozvíte cenné informace, do kterých pomůcek investovat a jak rozpoznat ty kvalitní. Navíc v bonusech získáte podklady k tomu, abyste si některé pomůcky mohli sami vytvořit.

Kurzem vás provází Michaela Tilton

Máma dvou báječných holek, zakladatelka konceptu GoKids, průvodkyně znakováním Baby Signs, vášnivá propagátorka přirozené výuky angličtiny a spoluautorka knihy o rodičovství S láskou i rozumem. Michaela má více než 10 let praxe s montessori pedagogikou, studovala v kurzech českých i zahraničních lektorů, založila a 5 let vedla montessori školku v Mladé Boleslavi, kde organizovala ve spolupráci s externími lektory i desítky víkendových kurzů pro učitele a rodiče o montessori pedagogice ve všech trojročích. Má mnoholeté zkušenosti s montessori pomůckami i jejich výrobou. Několik let se věnovala jejich prodeji jako výhradní distributor značky Adena Montessori. Autorka kurzů pro děti a rodiče s prvky montessori Poznáváme svět a angličtiny s prvky montessori GoKids English. Školí lektory a učitele, píše blog, tvoří online kurzy, přednáší na konferencích a pomáhá rodičům v otázkách respektující výchovy a rozvoje komunikace. Její 2 dcery prochází montessori vzděláním nejen doma od raného věku, ale i ve školce a škole, včetně každoročních několikaměsíčních pobytů v Kalifornii. Zažívá tedy montessori vzdělání i z pohledu rodiče bilingválních dětí se zkušeností na dvou kontinentech.

Seznam všech stránek v kurzu:

Další lekce si můžete objednat kdykoliv po vstupu do kurzu. Cena každé další lekce je 499 Kč. V této nabídce získáte přístup do 1. lekce Úvod do montessori pedagogiky a k bonusům k této lekci. Zároveň získáte přístup na stránku Nástěnka s úvodním videem a přehledem celého kurzu.

Po vložení emailové adresy pro uplatnění 50% slevy budete přesměrováni na objednávkovou stránku. Pošleme Vám také další inspirace z programů GoKids a Baby Signs. Kdykoliv se můžete jedním kliknutím odhlásit a vaše údaje chráníme podle zásad ochrany osobních údajů.