fbpx

Měsíc duben je měsícem knihy. Zde jsou tipy na to, jak uspořádat první knihovničku Vašeho děťátka, jak si s dětmi číst a komunikovat během čtení, jaké knížky pro děti a podle čeho vybírat a mnoho dalšího.

Knihy podněcují chuť poznávat a rozvíjet své schopnosti. Také v nich děti často naleznou porozumění a zábavu, které si ponesou i do dospělosti. Využijte naší dubnové akce a přiveďte děti k lásce ke knížkám.

Najdete zde tipy na to, jak uspořádat první knihovničku Vašeho děťátka, jak si s dětmi číst a komunikovat během čtení, jaké knížky vybírat, co si můžete přečíst Vy a čím se nechat inspirovat ve výchově či rozvoji Vašeho dítka.

Kniha S láskou i rozumem

1+1 ZDARMA

a se slevou 7 % se slevovým kódem GOKIDS7

Kniha je plná aplikovatelných inspirací ze života s miminky a batolaty
a námětů na dětské aktivity doplněná fotografiemi.

Co se v knize dozvíte?

Rodičovství je krásná životní zkušenost, na kterou je málokdo připraven. Přináší s sebou spoustu krásného, ale i náročných chvil. K překonání těžkých okamžiků a k rozšíření nádherných zážitků s dětmi pomáhá sdílení s ostatními rodiči na podobné cestě. Autorky sepsaly zkušenosti, radosti i omyly a mýty, se kterými se na své rodičovské cestě setkávají, a obohatily informacemi z moderních výzkumů i stále aktuálních principů respektujícího přístupu k dítěti, rodičovství a životu vůbec.

Knížku neberte jako nějaký návod, ale jako náhled na cestu, kterou si zvolily autorky. Kniha je inspirací pro každého, kdo s tímto přístupem výchovy s láskou a rozumem souzní.

V knize dále najdete tipy

  • pro šťastné dětství
  • jak dítě naučit respektovat pravidla a dodržet stanovený řád
  • překvapivá odhalení tajů dětského mozku
  • informace o přínosu znakování pro další vývoj dítěte
  • rady, kdy začít s výukou dalšího jazyka
  • či jak to s výchovou nepřehánět
  • najdete v ní i kapitolu s návody na hry a zábavné aktivity pro rozvoj mozku.

V dubnu, kdy oslavujeme měsíc knihy, máte jedinečnou příležitost objednat si knížku S láskou i rozumem v akci 1 + 1 ZDARMA. Můžete si společně s kamarádkou nadělit tuhle radost nebo knížku navíc využít jako dárek, který se bude hodit... 

Co o knize říkají čtenářky

Chci vám už dlouho napsat, jak moc se mi líbila vaše knížka! Dvakrát jsem to protáhla dlouho do noci, jak jsem se nemohla odtrhnout. Potkala se přesně s tím, jakou výchovu považuji za správnou, a dovysvětlila spoustu věcí, které dělám intuitivně. Nebo nedělám a začala jsem 🙂 Už ji distribuuju dál po kamarádkách, které mají podobný přístup. Gratuluji vám i spoluautorkám, opravdu se vám to povedlo.
Jana SyslováRedaktorka
Dobrý den, chtěla bych vám poděkovat za tuto báječnou knihu. Je krásně napsaná, hezky se čte a je v ní spoustu moudrosti. Je to užitečná, čtivá kniha. Takové mám nejraději. Proto jsem koupila další 4 výtisky pro své přátele. Baby signs jsou také skvělé. Malý Tomášek miluje video s dětmi a nejvíc se směje maňáskové opičce. Děkuji vám za krásný počin, kterým obohacujete životy mnoha rodin. To je krásné 🙂 S úctou
Zdeňka ŠebkováČtenářka, maminka
S hlubokým zájmem jsem se do knihy začetla a považuji ji za velmi poutavou a přínosnou, a to nejenom pro rodiče s malými dětmi, ale také pro odborníky.
Eva KiedroňováAutorka knih pro rodiče, odbornice na raný vývoj dítěte
Při čtení knihy jsem se bavila a učila zároveň. Je velmi praktická, plná příkladů, cvičení a zajímavých poznatků o rodičích, dětech a zdravé výchově. Kniha je psaná lidsky a srozumitelně, je vtipná a velmi trefná. Důležitá kniha do každé rodinné knihovny.
Dipl. Psych. Lucie KolaříkováPsycholožka a autorka Učebnice sebelásky

Další akční nabídky a slevy

Není knížka jako knížka a pro děti je z počátku vhodné začít jednoduchými ilustracemi, které nehýří příliš velkou dávkou barev a detailů a strakatého pozadí. Netříští tak zbytečně jejich pozornost,  můžete si společně o jednom obrázku vyprávět delší dobu a vystačíte se s ním velmi dlouho. Díky nim můžete rozvíjet komunikační dovednosti svého děťátka – ukazováním si toho, co na obrázku vidíte a znakováním Baby Signs.

Online kurz znakování
Baby Signs

Rozumíte vašemu děťátku většinu toho, co potřebuje, ale cítíte, že by vám toho chtělo říct mnohem víc?

Díky znakování zjistíte, jak pestrý a obdivuhodný je svět vašeho dítěte, a že s vámi chce komunikovat nejen o tom, co potřebuje, ale i tom jak se cítí a co ho teď zaujalo. 

SLEVOVÝ KÓD BSO20JA

Učím se zvířátka
s knížkou a leporelem

Frčí u vás zvířátka? Knížka Znakujeme zvířátka a leporelo V zoo vám poslouží ke znakování i společnému povídání. Vhodné pro miminka a batolata.

Baby Signs online
videa pro děti

Už víte jak na znakování?
Budou se vám hodit tahle krátká edukativní videa, ve kterých vystupují animované postavičky roztomilých batolat, maňásci, znakující děti a nechybí ani medvídek BeeBo™.

Videa lze přehrát v češtině a angličtině a můžete je tedy využít i k ranému učení angličtiny.

SLEVOVÝ KÓD BSMO20JA

Online sada k odplenkování
Hurá na nočník

Díky této metodě se už tisíce maminek zbavily starostí s přebalováním. Ukážeme Vám jak... Za pár měsíců se můžete těšit na to, že už nebudete kupovat drahé pleny. Odlehčí se Vám kdykoliv někam jedete, protože tašky plné věcí na přebalování budou zapomenutou minulostí!

Není potřeba dítě do toho nutit, je jen potřeba vědět jak na to a být důsledná v aplikaci metody. 

SLEVOVÝ KÓD HNN20JA

Učím se venku
s knížkou a leporelem

Rádi společně objevujete svět venku?
Obrázková knížka Znakujeme v parku a veršované leporelo Venku Vám pomůže rozšířit používané znaky a slovní zásobu na toto téma.

Leporela s říkankami (nejen) na znakování ke stažení

Leporelka jsou vytvořena pro děti ve věku miminek a batolat.

Obsahují jednoduché básničky, rýmovačky a písničky, kde jsou vyznačena slova ke znakování o různých tématech např.: Náš den, Svě kolem nás, Zvířátka, Hrajeme si atd.

SLEVOVÝ KÓD BSMO20JA

Podpořte u dětí i lásku k anglickým textům

Stejně jako je důležité podpořit u dítěte lásku k českým knihám, které si bude číst ve svém mateřském jazyce, tak je důležité podporovat děti v tom, aby se obklopovaly angličtinou. A čtení anglických knížek a časopisů je úžasná příležitost, jak anglický jazyk zařadit do dětského každodenního života a jak děti v angličtině „koupat“. 

Anglické (nejen) knížky pro miminka a batolata

koupíte se slevou 7 % se slevovým kódem GOKIDS7 zde >>

Články v anglických online časopisech Jump a Drive

jsou namluvené rodilými mluvčími a doplněné o pracovní listy. Články online časopisů Jump a Drive ve formátu .pdf si můžete vytisknout nebo dětem stáhnout do tabletů či počítače.

Víc informací o časopisech a možnost objednat s 30% slevou se slevovým kódem JAD30JA najdete zde >>

Tipy na zajímavé blogové články

I když se zdá, že miminka jsou příliš malá na to, aby se jim četlo, v každé fázi se učí něco nového.

Čtení nahlas malým dětem není jen jednou z nejlepších aktivit pro stimulaci jazykových a kognitivních dovedností, ale také rozvíjí motivaci, zvídavost a paměť. V následujícím článku se proto společně podíváme na to, jaké jsou hlavní výhody čtení dětem již od narození, jaké knížky jsou vhodné právě pro ty nejmenší a jak uzpůsobit knihovničku právě batolátkům tak, aby je samotné knížky lákaly a pěstovaly si lásku k nim již od útlého věku.

Knihy rozvíjí chuť poznávat a rozvíjet své schopnosti. Také v nich často děti naleznou porozumění a zábavu, které si ponesou i do dospělosti. V našem článku se podíváme na knížky z pohledu montessori pedagogiky a připravili jsme si i nápady na několik aktivit, které můžete vyzkoušet s vašimi dětmi. Tak se inspirujte s námi a ukažte vaším ratolestem svět fantazie i reality.

Ladí s vámi láskyplný respektující přístup k dítěti více než přístup cukru a biče – odměňovat, chválit a když neposlouchá, tak trestat? No jo, ale pokud jste vyrostli ve výchově odměn a trestů, tak není úplně tak snadné přijít na to, jak to dělat jinak? Babičky a tchýně to často vidí úplně jinak a tak varují, že se nám to „rozmazlování“ jednou obrátí proti nám a to samozřejmě přináší nejistotu. Najít v rodičovství více jistoty se mnohým daří v knihách, ale i těch je nepřeberně. Tak jsme pro vás připravili seznam těch, které máme odzkoušené a ladí s námi. Takže věříme, že si z nich také vyberete. Nejen, že při nich zažijete spousty aha momentů, ale mohou vám při některých těžkých chvílích s dětmi hodně pomoci.

Velká část rodičů malých dětí hledá různé způsoby, činnosti, jak podpořit jejich zdravý a harmonický psychický vývoj. Možností je samozřejmě spousta, ale v poslední době mě velmi zaujalo, že čím dál více kolem sebe slyším z úst psychologů a pedagogů, jak významně mohou pomoci při výchově, formování osobnosti, rozvoji emoční inteligence, psychických problémech atd. příběhy, jejich čtení nebo vyprávění dětem.

V mnoha knihách o výchově a rozvoji dětí autoři doporučují dětem vyprávět. Nabízí se i mnohé vzorové příběhy. Proč tomu tak vlastně je? Proč jsou při výchově příběhy tolik cenné a vlastně nenahraditelné? V čem tkví hodnota vyprávění nebo čtení příběhů? V blogovém článku si představíme tuto problematiku trochu blíže.