Březnová inspirace – za chvíli je zima pryč, předá jaru na čas klíč

Zima už nás pomalu opouští, a tak je nejvyšší čas se ze zimní bílé barvy přenést do duhových barev, méně vrstev oblečení a zábavného tvoření. Zkuste s dětmi aktivity, které jsme pro vás vybrali a napište nám, jak se vám společně dělaly.

 

Míchání barev

 

Barvy a jejich míchání je aktivitou, kterou mají rády všechny děti. Zkuste jim díky kapátkům či pipetkám připravit aktivity, které jim ukáží, jak se ze základních barev dají míchat ty další. Co budete potřebovat:

  • malé mističky (např. ty na čajové svíčky)
  • potravinářské barvivo
  • vodu
  • lahvičku s kapátkem či pipetu a malé průhledné skleničky
  • tácek
  • malý hadřík pro úklid v případě ukápnutí

Děti nemusejí pouze míchat barvy a tvořit samy duhu tak, jak vidíte na obrázku, ale mohou také kapat barvy do ledovače, anebo mohou na folii nakapat do kruhu jednotlivé barvy a vznikne jim tak po přiložení papírového kapesníku či bílé látky barevná kytka.

Oblékačky

Na zimě je nejhorší to zdlouhavé oblékání a svlékání pokaždé, když jdeme s dětmi ven. Tak alespoň na papíře nechme bundy a kulíšky ve skříni a těšme se s dětmi na jaro, období barevných šatiček a lehkých svetříků. Krásná hra na krejčovou a oblékání. Připravíme si obrázky, nakreslete je nebo je můžete stáhnout zdarma na http://www.testovanonadetech.com/sablona. Obrázky můžeme nechat napřed dítě vybarvit a hurá na oblékání! Vystřihujeme různé oblečení, sukně, šaty, trička, kalhoty, ponožky, klobouky a čapky z barevných látek nebo filcu. Vyzkoušíme, a když to naší modelce či modelovi dobře padne, pak šaty nalepíme lepidlem. Můžeme ještě přidat knoflíky, vydesignovat boty nebo klobouk. Je to bezva zábava!

oblekacky_5 oblekacky_3

 

Balíme a jedeeeeem

A když už jsme u toho oblékání. Jaro nás vybízí k různým výletům, kratším víkendovým pobytům, tak pojďme naučit balit věci už i naše nejmladší. Výbornou aktivitou pro děti je nácvik balení věcí do kufříku, resp. složení věcí. Nejlepší pro začátek jsou tepláky, legíny, prostě jakékoliv kalhoty.

Květiny z papírového talíře

I mladší děti zvládnou nastříhat okraje papírového talíře a pak si je namalovat. Prstové barvy i voskovky si můžete lehce vyrobit sami doma a bude to zábava zároveň i pro děti. Tip od nás: květinami vyzdobte například zádveří, schodiště či zrcadlo, do kterého při odchodu z domova díváte každý den. Budete mít hned lepší náladu při pohledu na krásné barevné a hlavně originální kytky plné barev.

Aranžování květin pro rozvoj jemné motoriky

Síto na těštoviny z kuchyně a pár umělých či z papíru vyrobených květin a kreativní pomůcka na rozvoj jemné motoriky pro vaše děti je na světě.

 

JEŠTĚ PÁR NÁPADŮ Z PORTÁLU TESTOVÁNO NA DĚTECH

Foukadlo

Foukací fixy určitě znají už i vaše děti. Zkuste místo foukání obrázků podle přiložených šablon tentokrát něco nového, jiného.

Počítání fazolek

Skvělý „busy bag“ který schováte do každé kabelky. Vyrobte si jednoduše počítání fazolek a zabavme tak děti například při čekání u lékaře.

Přejeme vám slunečný konec zimy a do jara vstupte plní energie pro nové zážitky.

 

Kam s dětmi

Máme pro vás tip – pokud se vám naše nápady líbí, budou se vám líbit i naše kurzy plné inspirací a zábavy pro rodiče i děti. Aktuální seznam vypsaných kurzů vždy najdete zde. Pokud naše kurzy ještě neznáte – detailní popisy a fotografie z kurzů najdete na www.gokids.cz.

Znakování Baby Signs

Angličtina GoKids English pro děti od 6 měsíců do 6 let

Kurzy Poznáváme svět s prvky Montessori

 

Inspirace

Líbil se vám článek?

Chcete dostávat upozornění na podobné články a inspirace emailem?  Můžete se kdykoliv odhlásit.

Najděte kurzy ve vašem městě

Komentáře

Přidat komentář