Inspirace na karnevalový rej – protančete se s dětmi únorem

Únor je nejen měsícem, kdy někteří z vás slaví svátek sv.Valentýna, ale také měsíc Masopustních slavností a karnevalů. Proto jsme pro vás našli několik pěkných tipů na kostýmy a také jeden originální od maminky z našich kurzů. Ušít kostým, jaké si přeje vaše dítko nemusí být vůbec těžké.

Batman

Nebo spíše batwoman, protože i holkám může slušet ryze klučičí kostým. Křídla vystřihnete z měkčího kartonu anebo látky. Škrabošku na oči pak starší děti zvládnou i samy. Doladíte černým tričkem a legínami a můžete letět.

Medvídci

Celá rodina barevná a s ušima. Nic těžkého a přesto tak roztomilé. Podrobný návod včetně fotek najdete na stránkách pod obrázkem.

Zdroj:http://seevanessacraft.com

Kartonové masky

Koupili jste nedávno lednici nebo pračku. Nevyhazujte krabici, ve které vám ji dodali. Poslouží ke spoustě hrám s dětmi a mimo jiné také pro tvorbu kostýmů na blížící se maškarní bál.

Lego kostka

Koho by napadlo , že lego kostičkou může být každé dítě. Stačí jen přilepit na krabici kelímky, natřít na žádanou barvu a lego kostka je na světě. A co teprve kdyby se celá rodina stala legem. To by byla teprve podívaná.

Pastelky a ořezávátko

A nyní slibovaný příspěvek od Elišky. Maminky Marečka a Aličky. Vymyslela super kostým pro celou rodinu. Už jste někdy na karnevalu potkali pastelky i s ořezávátkem? Já tedy ne.

Pastelka má spodní díl vyrobený z kartonu (s nařízlými hranami, aby se to lépe skládalo). Spodek měl mít ještě vyřízlé oblouky na ramena, ale nestihla jsem to. Vršek hran je seříznutý do oblouků. Špička je slepená ze dvou barevných papírů, které jsou smotané do kornoutu. Ten je zevnitř přilepený a pak ořezaný podél horního okraje. Špička a tělo pastelky je polepeno pomocí oboustranné pásky krepovým papírem. Zastruhovátko je také složené z kartonu, který je polepen barevným papírem. Prořízlé otvory a vlepen bílý papírový kornout. Ostří je uděláno stříbrnou páskou a vršek od mléka je šroubek. Na zádech měla Ali šňůrky, aby to mohla nosit na zádech. Oblečení doladěno.

Ještě pár nápadů z portálu Testováno na dětech

Karnevalové dětí zachrání na rychlovku udělaná oblíbená Tu Tu sukýnka.

A pro kluky je tu oblíbená indiánská čelenka.

A pro holky i kluky nutný doplněk na karneval, kam schovají všechny své maličkosti. Kapsička na poklady.

Inspirace

Líbil se vám článek?

Chcete dostávat upozornění na podobné články a inspirace emailem?  Můžete se kdykoliv odhlásit.

Najděte kurzy ve vašem městě

Komentáře

Přidat komentář