Inspirace na květen – splňme dětem jejich sen

V květnové inspiraci bychom vás rádi naladili na notu plnou snů. Ať už těch vašich, anebo právě těch dětských, kterých není úplně málo, ale za to jsou krásné, upřímné, neokoukané. Prostě originální. Aby děti věděly už od malinka, že každý sen se může stát skutečností, pojďme jim i my, rodiče, splnit jednou za čas jejich sen – ten dětský, momentální, přítomný. V květnové inspiraci vám představíme pár dětských snů, které jste určitě měli i vy, když jste byli malí.

Mamí, já bych rád(a) spal(a) u kamaráda

Je to kouzelné, je to dobrodružné, je to samostatné, je to výzva. Spaní u kamarádů milují všechny děti. Je to něco jiného než spaní u babičky, nebo tety. Prostě úplně jinde, kde neví jak to chodí, co se bude dít, co si smí dovolit. Zpestřením společného spaní může být třeba bojovka. A to ne nutně taková, kterou by strávily děti celý večer někde venku, v lese. Úplně postačí váš byt, možná i samotný dětský pokoj a pár důmyslně připravených úkolů a samozřejmě na konci musí děti najít poklad.

Spaní ve stanu

A takový stan nemusí být zrovna jen ten opravdový venkovní. Opět si poradíte hravě a uděláte si doupě s baterkami s dětmi přímo v jejich nebo vašem pokoji. Barevné deky, prostěradla, která si děti ozdobí podle vlastní fantazie. Nebo koupený padák, který se používá na kurzech pro děti. Chce to jen vyřešit, kde danou látku přichytíte, aby vznikl stan a máte vyhráno. Uvidíte, že děti budou šťastné.

Zdroj: http://www.joyfulabode.com/

Dělat to, co dělají dospěláci

Tento sen je mnohem lehčí dětem splnit než si myslíte. Stačí je prostě nechat žít s námi a podněcovat je ke společné práci. Děti rády pracují. Rády si hrají na maminku a na tatínka. Pokud si všechno mohou vyzkoušet tak, jak to dělají dospělí, baví je činnost mnohem více než když jim nabízíme náhražky v podobě spousty hraček. Práce na zahradě s maminkou nebo tatínkem může potěšit mnohem víc než nová didaktická hračka, která se samozřejmě také v určité chvíli bude hodit.

Zdroj: https://theimaginationtree.com/

Vlastní křesílko

Vezměte svoje ratolesti na nákupy. Věřte, že je budou bavit. Úkolem je totiž vybrat látku na vlastní sedací vak – neboli křesílko.  Podle návodu ze stránky, kterou jsme pro vás objevili to pro vás bude jistě hračka.

Zdroj: https://projectnursery.com/2014/05/diy-kids-bean-bag-chair/

Ještě pár nápadů z portálu Testováno na dětech

Tričko na přání

Oblečení, které si sami děti ozdobí je dvojitou radostí a vůbec to není složité.

A když zakončíte květen vysněným výletem s domácími sušenkami, budou mít děti svůj sváteční den plný radosti.

Přejeme vám květen plný rozkvetlých duší díky plnění si jejich snů.

Inspirace

Líbil se vám článek?

Chcete dostávat upozornění na podobné články a inspirace emailem?  Můžete se kdykoliv odhlásit.

Najděte kurzy ve vašem městě

Komentáře

Přidat komentář