Obrázkový plánovací kalendář pro děti

Máme pro Vás hned na úvod jednu otázku: Jak jste na tom doma s plánováním času, aktivit a plněním toho, co jste si naplánovali?

Možná Vám naše otázka přijde úsměvná a odpověď začnete slovy: „Ono se to s těmi malými dětmi moc plánovat nedá, však to znáte.“

A co kdybychom Vám ale řekli, že postupnými malými krůčky se plánovat dá? A že i hravou formou můžete zapojit právě i to vaše děťátko nejen do plánování aktivit a činností Vaší domácnosti, ale také celkově se lépe orientovat v čase. Jak na to?

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Společné plánování aktivit a činností je důležité jak pro rodiče, tak pro dítě, protože to umožní postupné osamostatňování dítěte a dává to dítěti pocit sebedůvěry a spokojenosti se svými pokroky.

Protože ale malé děti neumějí číst, je nutné jim takové plánovače přizpůsobit tak, aby je to bavilo, aby se jim to líbilo, aby tomu rozuměli. Proto jsme připravili obrázkový plánovací kalendář na míru každému dítěti od 1 do 6 letVše je připravené včetně návodů, stačí vytisknout a zkompletovat podle potřeb vašeho dítěte.

A co všechno v plánovacím kalendáři najdete?

  • 10 základních desek, do kterých jednoduše mohou děti vkládat připravené kartičky podle toho, co se chcete učit a/nebo plánovat (denní rutina, týdenní seznam aktivit, výzva či přání naučit se něco nového na daný měsíc, kalendář pro učení dnů v týdnu, měsíců i ročních období, osvojení si nových návyků, rituálů, atd.)
  • více než 100 kartiček na různá témata pro plánování denních aktivit, úkolů a činností (podle potřeb a věku dítěte).
  • kartičky a základní desky si můžete stáhnout nejen v češtině, ale také v angličtině!
  • návody, jak si vše připravit a co všechno budete potřebovat ke kompletaci.
Kompletace kalendáře

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Rozhodli jsme se, že na ukázku a seznámení se s tím, co kalendář nabízí, Vám dáme zcela ZDARMA základní desku NÁŠ TÝDEN a sadu několika kartiček k tomu. Berte to jako malý dárek pro vás 🙂

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je image-1.png.

Prošli jsme desítky plánovacích kalendářů pro děti v Čechách i zahraničí včetně těch, které stojí tisíce korun a troufáme si říct, že ten náš je nejen rozsáhlejší, ale také dává více možností k přizpůsobení každé rodinné situaci. I tak počítáme s tím, že budeme přidávat další témata a rozšiřovat stávající množství kartiček a základových desek. Mrkněte na to, co nabízí KOMPLETNÍ plánovací kalendář.

Takže co říci závěrem? Přestože malé děti neumějí číst a neznají hodiny, přesto chtějí vědět, co se kdy bude dít a dychtivě se učí nové dovednosti, jež vyžadují systematičnost a pravidelnost. Tento plánovací kalendář pomůže Vašemu dítěti zvládnout spoustu nových dovedností  – ať je právě v období, kdy odkládá plenky, nebo už je hrdým předškolákem.

Inspirace

Líbil se vám článek?

Chcete dostávat upozornění na podobné články a inspirace emailem?  Můžete se kdykoliv odhlásit.

Najděte kurzy ve vašem městě

Komentáře

Přidat komentář