Světový týden respektu k porodu 16. – 22. května 2016

banner_300x300Světový týden respektu k porodu už se pozvolna stává tradicí, o které je slyšet. Zrodila se ve Francii, Česko se připojuje letos už pojedenácté.

Hnutí za aktivní mateřství pořádá Festival o těhotenství, porodu a rodičovství v pražském Kině Perštýn, připojuje se i Brno, Ostrava, Olomouc, Plzeň a další města prostřednictvím mateřských center a jiných pořadatelských subjektů.

Světový týden respektu k porodu vznikl proto, aby upozorňovat na stále přetechnizovanější porodnictví, kde se nezřídka vytrácí důraz na to, co je skutečně zdravé a bezpečné.

Ústřední téma je letos poměrně revoluční: MÉ TĚLO, MÉ DÍTĚ, MÉ ROZHODOVÁNÍ. Tato myšlenka je přitom zcela v souladu s odbornými doporučeními, například Světové zdravotnické organizace. Ta zdůrazňuje, že rodící žena je důležitou součástí týmu, její pocity a přání jsou zásadní. A pokud je potřeba během porodu rozhodovat, pak by měla na základě doporučení zdravotníků rozhodovat právě ona.

Festival o těhotenství, porodu a rodičovství nabízí bohatý doprovodný program: přednášky, filmové projekce, diskuse, které pomohou s rozhodováním nejen při porodu, ale i během dalších rodičovských let.

16. – 22. května 2016

Kino Perštýn, Praha

 

respektkporodu.cz

Inspirace

Líbil se vám článek?

Chcete dostávat upozornění na podobné články a inspirace emailem?  Můžete se kdykoliv odhlásit.

Najděte kurzy ve vašem městě

Komentáře

Přidat komentář