Twinkle, twinkle, little star

Vánoce se kvapem blíží a my se snažíme vše dokonale přichystat, upravit svou domácnost a nakoupit dárky. Zatím kolem nás ještě moc není vidět, že by měl brzy přijít Štědrý den, a naše zraky jsou bohužel upoutány jinam. Pojďme se od starostí posledních dní tohoto roku odpoutat a dopřát si trochu vánoční atmosféry.

Pro vás, kteří učíte své děti anglicky, máme tuhle malou inspiraci. Písnička Twinkle, twinkle, little star sice není typicky vánoční koledou, ale atmosféru vám zaručeně navodí a pokud máte doma batole, světýlka a blýskavé hvězdičky ho jistě teď všude přitahují – takže si u písničky můžete společně i vyzkoušet nejčastější znak ve vánočním období – co jiného než „SVĚTLO„…

Slova písně – velkými písmeny jsou označena slova vhodná ke znakování

Písnička, kterou skoro každý zná

Píseň o třpytící se hvězdičce spoustu lidí zná, děti ji mají velmi rády a dá se toho s její pomocí spoustu naučit. Mám pro vás pár tipů, jak s písní pracovat:

  • Skvěle se hodí pro rozvoj angličtiny – zpěv písně podporuje „naposlouchání“ slov v cizím jazyce a tím, že si o písničce budete povídat, napomůžete celkovému rozvoji komunikace – videí s touhle písničkou najdete na YouTube spoustu, nám se třeba líbila tahle:
  • Píseň se dá použít pro znakování – jsou v ní obsažena slova, která znáte z kurzů Znakujeme se zpěvem a hrou. Hlavním znakem tu samozřejmě bude SVĚTLO.
Tipy pro vás
  • Když si vyrobíte svou hvězdu podle návodu níže, hned budete mít k písni i vizuální podnět – hvězdu můžete menším dětem vyrobit vy a starší dítko vám bude nadšeně pomáhat.

Výroba hvězdy

Při výrobě podle návodu můžete také popustit uzdu svojí fantazii, té se totiž meze nekladou. Např. když hvězdu natřete fosforeskující barvou, bude vám svítit i ve tmě, tak jako opravdová. Nebo můžete navíc použít třpytky, které jsou také součástí ozdob na vánoce. Nebo zkuste nalepit hvězdu na dřívko, jak je v návodu – udělat jí poutko a zavěsit na vánoční stromeček. A máte rázem osobitou jedinečnou vánoční dekoraci. Budeme moc rádi, když se s námi podělíte o fotky vašich výrobků na naší FB stránce.

Jak si vyrobit vlastní hvězdu

V této době do kurzů se svým dítkem moc chodit nemůžeme a nikdo bohužel neví, jak to bude dál, ale máme pro vás dobrou zprávu – on-line kurzy jsou pro vás přístupné stále, kdykoli budete chtít. Vybrat si můžete z těchto kurzů a doplňkových materiálů:

Inspirace

Líbil se vám článek?

Chcete dostávat upozornění na podobné články a inspirace emailem?  Můžete se kdykoliv odhlásit.

Najděte kurzy ve vašem městě

Komentáře

Přidat komentář