fbpx

Je tu měsíc s montessori. Materiály ke stažení, tipy a slevy na celý online Montessori kurz 20% nebo 1. lekce se slevou 55% zde >>

Zveme rodiče s miminky a batolaty na akci Znakujeme se zvířátky ze zoo. Akce se koná 12.6.2024. Registrace zdarma zde >> 

Jak přirozeně posílit imunitu našich dětí

O oslabené imunitě v dnešní době slýcháme hodně, avšak jak ji správně posílit a mít tak zdravé, čili šťastné děti, už méně. Zdálo by se, v dnešní době tolika množství vitaminových doplňků a nabídky různých bonbonků v lákavých obalech, že naše děti rozhodně nemohou být často nemocné. Opak je však pravdou. A proč? Protože zapomínáme na to přirozené a nejlevnější…

Pravidelný pobyt venku

za každého počasí – osvěžuje, utužuje, prokrvuje, prostě je báječný po všech fyzických i psychických stránkách, tak se nebojme s dětmi být venku, i když počasí za oknem zrovna jít ven, neláká. Stačí hodinka spolu s nápaditou hrou venku a uteče vám i tento čas tak rychle, že si ani neuvědomíte, že je ošklivo.

Vitamin D

je důležitý pro správné fungování obranyschopnosti a je pravda, že v měsících, které nám nepřináší tolik sluníčka, díky kterému se vitamin D přirozeně v tělu tvoří, je potřeba jej doplnit uměle. Např. v podobě Vigantolu, který se dává miminkům, a napíše Vám jej lékař.

Spánek léčí.

To je pravda pravdoucí a u dětí, které potřebují více hodin spánku než dospělí, to platí dvojnásobně.

Pestrá strava

je v dnešní době plné lákadel v podobě polotovarů a různých pochutin, které pouze dobře vypadají, avšak potřebné živiny v sobě nemívají, je podle nás to nejdůležitější. Vyvážená strava plná ovoce a zeleniny, mléčných výrobků, luštěnin, oříšků a semínek rozhodně pomůže ke zvýšení imunity.

Veselá mysl půl zdraví.

Snažme se nehroutit se z obyčejné rýmy, kašle či teploty. Jsou to příznaky toho, že tělo dítěte se vypořádává s nějakou infekcí, čímž sbírá imunitní látky. A příště už to  „setkání s bacily“ bude zase o malinko jednodušší. Proto se snažme přijmout příznaky nemoci bez  zbytečných emocí, nepodceňovat první příznaky, nechejme děti odpočívat a podejme v prvních chvílích např. bylinkové čaje, dopřejme jim naši přítomnost a zahrajme si třeba nějakou hru.

Pokud už vám dochází nápady na činnosti s dětmi nebo chcete zkusit něco nového, přihlaste se k odběru dárků z našeho Adventního kalendáře. Je plný nápadů, inspirací, e-booků, slev a dokonce registrované čeká i soutěž o knihu S láskou i rozumem. Neváhejte a zaregistrujte se ještě dnes, až vám nic neuteče. Registrace je zcela zdarma.

Inspirace

Líbil se vám článek?

Chcete dostávat upozornění na podobné články a inspirace emailem?  Klikněte na tlačítko výše.

Můžete se kdykoliv odhlásit.

Najděte kurzy ve vašem městě

Komentáře

Přidat komentář