Za každým šikovným dítětem je šikovná maminka

Maminky, které se vrhnout do mateřství se vší energii a kreativitou, obrátí svůj profesní život vzhůru nohama a svého nového koníčka – mateřství – udělají i svým podnikatelským snem, mě stále nepřestávají inspirovat. Možná si teď myslíte, že bude následovat příběh některé z našich nadaných a úžasných lektorek GoKids a Baby Signs – a i když by si to určiě zasloužily – dnes je to o mamince, která chodí do kurzů GoKids se svým dítkem a jak sama říká, i u nás se inspiruje k tvorbě produktů do svého e-shopu zaměřeného na různé vychytávky, které pomáhají nám ostatním v každodenním životě s malými dětmi. A než se pustíme do rozhovoru, malý tip pro vás – dočíst až do konce se vyplatí, protože Markéta tam pro vás připravila malý dárek.

marketa-laubeKrátké představení:

Jmenuji se Markéta Laube, vdaná, 2 kluci (3 a 7 let) a pejsek Charlota. Toho času na mateřské dovolené a rozjíždějící svůj start-up Mamiee.cz.

Co Vás přivedlo k podnikání?

Po odchodu z nadnárodních firem, jsem pracovala jako projektový manažer a externí arbitr. Na mateřské dovolené jsem pracovala jen nárazově a chyběla mi možnost se nějak kreativně realizovat. Od mala mě bavilo kreslení, malba a design. Chtěla jsem dělat něco tvořivého, ale nic mě nenapadalo. Navíc mi bylo jasné, že skloubit péči o děti a návrat na celodenní úvazek zpět do nadnárodní firmy je pro mě prostě nereálné. Nakonec mě k nápadu Mamiee přivedly, jak jinak, vlastní děti.

Jak tedy vznikl nápad založit si e-shop?

Chtěla jsem staršímu synovi, když byl ve věku 2,5 let ulehčit oblékání a úklid hraček, ideálně tak, aby všechno beze mě našel. Nakonec jsem vyrobila jednoduché štítky s piktogramy a zafungovalo to jako mávnutím proutku. Vznikl tak i název Mamiee. Syn, když vše našel, tak radostně volal „ Mamííí“, a bylo to. Kamarádkám se nápad líbil a tak jsem začala štítky vyrábět, ale ne už papírové, ale profesionálně tištěné, voděodolné, trvanlivé, aby odolaly dětským prstíkům.

1 (1) 1 Monte2 Monte3

Jak to

všechno stíháte?

Občas dost špatně. Je to hodně práce, která s nápady přibývá. Můj hlavní pracovní čas je dopoledne pro schůzky a v noci pro vyřizování. Tak vznikaly i odpovědi na tento rozhovor.

Zaujaly nás i Magnetické tabule, k čemu slouží?

Magnetické tabule pomáhají dětem s orientací v jejich typickém dni. Ne každé dítě takovou pomůcku potřebuje, ale v mladším předškolním věku to mlže dodat dítěti jistotu, co ho ten den čeká. Samozřejmě orientačně v hlavních bodech. Ve starším věku kolem 6 let to může být pomůcka pro hyperaktivní děti, poruchami pozornosti apod.

Dřevěné pomůcky, které máte v nabídce, vyrábíte sama?

Ne, to bych bez pořádné praxe a strojního vybavení nezvládla. Nechávám je vyrábět. Dřevěné pomůcky chci postupně rozšiřovat. Nápadů je víc než dost, občas ale naráží na složitost výroby nebo i různé normy. Spousta nových pomůcek mě nebo moji skvělou lektorku Pavlínu Kapalovou napadá i na kurzu GO KIDS Poznávejme svět.

Co byste nám z Vaší nabídky doporučila?

Všechno :o). Kromě věcí pod značkou Mamiee, se snažím hledat po světě i produkty, které jsou pro děti zajímavé a zábavné. Mám radost, že hodně těchto dodavatelů jsou původně malé rodinné firmy. Jinak za sebe, kromě samolepek s oblečením, mám ráda Vaky na lego. Odpadly mi tak okamžiky, kdy jsem chtěla vzít vysavač a všechny ty malé kousky z podlahy vyluxovat.

Co Vám dělá největší radost?

Samozřejmě děti a manžel :o). Jinak mám radost z každé objednávky nebo ocenění. Teď budu moc ráda, když mi budete držet palce a hlasovat pro Mamiee od 23. května v podnikatelské soutěží T-Mobile Rozjezdy www.rozjezdy.cz. Podařilo se mi za Středočeský kraj skončit na 2. místě a postupuju do celorepublikového finále.

Co na závěr?

Někde jsem slyšela, že 80% nových podnikatelských nápadu vzniká u žen během mateřské dovolené. Takže, když to jen trochu jde a chce se Vám, tak to zkuste. Nikdy už nebude lepší příležitost. A úplně na závěrem pro maminky, které navštěvují GO KIDS, máme bonus 5% z každé objednávky (kód v e-shopu Mamiee.cz je jak jinak GOKIDS).

 

Pokud také přemýšlíte o podnikání na mateřské a tíhnete k lektorství kurzů pro děti – staňte se lektorkou kurzů GoKids a Baby Signs – více zde.

Inspirace

Líbil se vám článek?

Chcete dostávat upozornění na podobné články a inspirace emailem?  Můžete se kdykoliv odhlásit.

Najděte kurzy ve vašem městě

Komentáře

Přidat komentář